GTX 780 Ti LoL'de %64 kullanım

Batuhan Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sistem özelliklerim:
  • Anakart msi z97 gaming 5
  • İşlemci i5 4690
  • kasa corsair 400r
  • Güç kaynağı
  • 750 w corsair
  • Ram 8gb 2133 mhz cl9
  • Ekran kartı Asus GTX 780 ti Oc
  • İşletim sistemi Windows 8.1 orijinal

Oyun içi v-sync kapalı 200 FPS civarı ama ekran kartı kullanımı % 64'te kalıyor, 100 olmuyor. Sebebi nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır oyun fazla sistem istemiyor. R7 260X çok rahatlıka yeterken 780 Ti çok aşırıya kaçmış o kartla Battlefield 4 Far Cry 4 gibi oyunlar oynanır.

Bendede aynı şekilde 200 FPS üzerine çıkmıyor. Oyun tarafından kısıtlanmış sanırım.

Bende de aynı şekilde. GTX 970 kullanıyorum. Ekran kartı kullanımı oyun ilk başladığında %70-%80 civarlarında ve 300-350 FPS alıyorum. Aradan 30-40 saniye geçince kullanım %40-%50'ye düşüyor ve bununla beraber FPS de 100-150 arası değişiyor. Sanırım ekran kartının ısınmaması için yapılan bir şey bu. Gereksiz, fazla FPS'yi azaltarak, ısıları düşürüyor.

Monitörünüz 60 Hz ise 60 üstü FPS'nin size hiç bir faydası olmaz. Aç vsync'yi, hem kırılmalardan kurtul hem de ekran kartın çok çalışmasın az güç çeksin az ısınsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüz 60 Hz ise 60 üstü FPS'nin size hiç bir faydası olmaz.

Sanmıyorum. Şöyle ki, monitör 60 Hz de olsa G-Sync gibi bir teknoloji yoksa monitörün ekran kartından gelen hangi 60 FPS'yi göstereceği belli değildir. Bu bağlamda siz oyunu 120 FPS ile de oynasanız, monitör bu 120 FPS içinden rastgele 60 FPS'yi gösterecektir. Bu da akıcılığa etki edebilir. Yakında bununla ilgili bir açıklama videomuz olacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı