GTX 780 Ti Sistem İçin Power Supply Önerisi

Kejer04

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemimde 600 Watt 80+ Silver BeQuiet! System Power 7 Power Supply mevcut ve yükseltmek istiyorum. Aslında neredeyse ucu ucuna yetiyor ama nedense içime sinmedi. Sistemin tam takır çalışması için sizce kaç watt almalıyım ve hangi markayı önerirsiniz. Aklımda 850w olanı var ama yine de danışmadan iş yapmak istemedim.

• Intel® Core™ i7-4770K 4C/8T, 3,50GHz (Turbo 3,9GHz) / L3-Cache: 8MB /84W
  • Gigabyte GA-Z87-D3HP
  • 16384 MB 1600 MHz DDR3
  • Nvidia GeForce GTX 780Ti 3 GB GDDR5
  • 120 GB SATA-3 SSD
  • 1x 2TB SATA-3
  • Sound Blaster Z Sound Card
  • Asus DRW24F1ST DVDrw
  • Kasa: Gigabyte Sumo Omega ( 5x 12cm, 1x 20cm Fan, SD/MMC/MS- Card Reader, Audio, Mic., 2x USB 3.0, 2x USB 2.0, Card Reader, HDD-Dock (Hot Swap) )

Son düzenleyen: Moderatör:
O PSU iş görüyor ise değiştirmeye gerek yok. İlla değiştirecem derseniz Corsair VS650 bile yeterli. Fakat Corsair CX750M öneririm.

Bütçenizi belirtirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.
Bütçe konusunda sıkıntı yok.

O PSU iş görüyor ise değiştirmeye gerek yok. İlla değiştirecem derseniz Corsair VS650 bile yeterli. Fakat Corsair CX750M öneririm.

Power Supply Calculator de 571w olarak hesalayınca açıkcası içime sinmedi ve birazda ilerisini düşünürek olası bir hdd, ram vs. takviyesi yapmak istersem sıkıntı yaşamak istemiyorum bu yüzden değiştirme kararı almıştım aslında.

Tam güçte çalışırken bir sorun çıkarmıyorsa değiştirmene gerek yoktur.
Sürekli olmasa da oyun oynarken bazen donmalar ve mavi ekran hataları ile karşılaşıyorum.

İleride sıkıntı yaşarsanız değiştirin. Ayrıca sistem 500W dan fazla tüketmemesi gerek. Ekran kartı 250W tüketiyor.
Sistemin çalışırken ne kadar güç tükettiğini vs. hesaplayan bir program var mıdır? Çünki Msi nin sitesindeki calculator ile sonuç farklı çıkıyor.

Fazlasıyla :) Bunu not aldım hocam öneri için sağol.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı