GTX 780 Ti Toplama Bilgisayar

TeKesKin

Hectopat
Daha fazla  
GTX 980'e baktım fakat fiyatı biraz pahalı. GTX 780 Ti, GTX 970'ten daha iyi değil mi ? İnternetten biraz baktım
GTX 780 Ti daha iyi gibi gözüküyor sizce yerine GTX 970 Almalı mıyım ?

Ekran kartınızı GTX 970 ile değiştirin, anakartınızı Gaming 5 ile değiştirin ve sistem sadece oyun için olacaksa i7 4790K fazla gelecektir i5 4690K size yeterli olacaktır. Ayriyetten güç kaynağına gerek yoktur.

GTX970 alacaksın tabi ki de. Zira yeni mimari ile daha yüksek performans, daha az güç tüketimi ve daha uzun ömürlü olacak. Maxwell deyip geçmeyelim :)

Ayrıca kasa ve güç kaynağı koymuşsun fakat yanlış olmuş. Kasanın içinde zaten 750W güç kaynağı var, başka almaya gerek yok.

Başka değişmesi gereken bileşen yok. 4790K ve Gaming 3 ile başarılar. Gaming 5 şart değil ;)

Teşekkürler. Peki GTX 970'in hangi modelini alayım ? MSI, Asus, Evga ve Zotac adlı markaları var Vatanda hangisi daha iyidir ?

Peki ana kartı ve işlemciyi değiştirirsem oyunlarda bir fps farkı olur mu ? Ayrıca Evga modelini daha önce hiç duymamıştım aralarında en kalitelisi Evga mıdır alacağım ilk toplama bilgisayar olduğu için ve bir süre değiştirmeyeceğim için (3-4 sene) şüpheliyim açıkçası.

İşlemci ve anakartı değiştirirseniz pek FPS etkisi olmaz, sistemi daha uyguna getirmek için 4690K önerdim.

Evga modelini gözünüz kapalı olarak alabilirsiniz son derece sağlıklı. Sizi 3 - 4 sene rahat götüreceği kanaatindeyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı