GTX 860M i5 4210H Laptopa Format Atıldıktan Sonra Oyunlar Kasmaya Başladı

Aherteab

Decapat
Merhaba, başlıkta dediğim gibi formattan sonra formattan önce rahat oynadığım başta F1 2020 olmak üzere oyunlar kasmaya başladı.

Ekran kartı en güncel halinde,
NVIDIA GeForce ile grafikleri en düşük seviyeye çektim,
NVIDIA Denetim Masası'ndan da performans ayarları yaptım, görüntü ayarlarını ön ayarla yap kısmında da performansı seçtim,
Gelişmiş sistem özelliklerinden performansı seçtim.

Kısacası her şey minimumda ve eski halinde ama ne hikmetse oyun kasıyor. Önce kasıyordu sonra bu ayarları yaptım ve eski haline döndü gayet kasmadan oynadım, daha sonra yarış bitince yeni yarışta yine kasmaya başladı ve tekrar her açışımda da kasıyor hala. Oyun da NVIDIA ile çalışıyor onu da kontrol ettim. İşlemci de düzgün çalışıyor, sıcaklıklar da 70 derece eskisi gibi gayet normal, termal macun yenilemesi vs. de yaptım fakat sıkıntı ne anlamadım. Yardım edebilecek varsa makbule geçer.

NVIDIA GTX 860M.
Intel i5 4210h.
Kingston 8 GB RAM.
250GB SSD+1 TB harddisk.

Son olarak, SSD taktıktan sonra acaba hard diski CD-ROM slotuna bağladım diye mi böyle oldu anlamadım.(oyunları hard diske kuruyorum) ama ondan dolayıysa neden 1-2 saatliğine de olsa normal performans elde ettim bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklığa bakarak düzgün çalışıyor demek doğru değil öncelikle onu söyleyeyim çünkü sıcaklıkları sabit tutmak için frekans kısıyorlar. Zamanla performansın azalması da buna işaret diye düşünüyorum.

Sıcaklığa bakarak düzgün çalışıyor demek doğru değil öncelikle onu söyleyeyim çünkü sıcaklıkları sabit tutmak için frekans kısıyorlar. Zamanla performansın azalması da buna işaret diye düşünüyorum.
Sanmıyorum, yani format attığım günün sabahı oynadığım oyun akşamına bu derece nasıl kasabiliyor? Bu kadar kısa sürede ne değişmiş olabilir ki?

Sanmıyorum, yani format attığım günün sabahı oynadığım oyun akşamına bu derece nasıl kasabiliyor? Bu kadar kısa sürede ne değişmiş olabilir ki?
Formatla yeni Windows sürümü kurmuşsan (özellikle 10) arkada işlemcini yiyor olabilir. O da ek ısınmaya yol açar. En etkili çözüm Afterburner ile frekans takibi yapmak ve indirmediyseniz çipset sürücülerini indirmek.

Son olarak, SSD taktıktan sonra acaba hard diski CD-ROM slotuna bağladım diye mi böyle oldu anlamadım.(oyunları hard diske kuruyorum) ama ondan dolayıysa neden 1-2 saatliğine de olsa normal performans elde ettim bilmiyorum.

Bunu öğrenmemizin tek yolu var, F1'i SSD'ye kurup denemek.

Formatla yeni Windows sürümü kurmuşsan (özellikle 10) arkada işlemcini yiyor olabilir. O da ek ısınmaya yol açar. En etkili çözüm Afterburner ile frekans takibi yapmak ve indirmediyseniz çipset sürücülerini indirmek.
Sürücüler güncel şu an, formattan önce de w10 vardı yine w10 var. Throttlestop kullanıyorum işlemci hızı için, afterburner uyumlu değil galiba ya da öyleyse de kullanmadım onu hiç
Bunu öğrenmemizin tek yolu var, F1'i SSD'ye kurup denemek.
HDD'yi teste soktum ve okuma yazma hızları 111MB/s ve 110MB/s çıktı internetten baktım hızı normal gibi görünüyor. Acaba sıkıntı olsa belli olmaz mıydı ki?
Yardımcı olabilecek yok mu tıkanmış durumdayım..
Yardımcı olabilecek yok mu tıkanmış durumdayım..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı