Format Sonrası Akıcı Olan Oyunlar Kasmaya Başladı

Mstfkc

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Geçenlerde laptobun fanini temizlemek için açtım temizleyip kapattım ve bilgisayara format attım.

Problem şu ki daha önce gayet akıcı oynayabildiğim FIFA 19 gibi oyunlari şu an kasarak oynamaya başladım. Arka planda çalışan uygulamalari kapatma, NVIDIA denetim masasından yüksek performanslı ekran kartını seçme gibi şeylerin hepsini yaptım ancak oyundayken 40 50 FPS gorunmesine rağmen donarak oynuyorum. Bilgisayari acar açmaz oyuna girersem 1 dakika kadar çok akıcı oynayabiliyorum ancak sonra yine aynısı oluyor.
CPU sıcaklığı ilk açıldığında 50 derecelerde, bir süre açık bırakırsam 70'lerde oluyor. Bilgisayar alındığından beri termal macunu değiştirmedim (yaklaşık 5 yıldır) onunla ilgisi olabilir mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar alındığından beri termal macunu değiştirmedim (yaklaşık 5 yıldır) onunla ilgisi olabilir mi acaba?

Fanın çalıştığından bile şüpheliyim. Kasayı açma vaktiniz gelmiş.

Sürücü kurulumlarını ve Windows güncelleştirmelerini yaptınız mı? Sisteminiz nedir? Özellikle ekran kartı sürücünüzün kurulu ve güncel olduğundan emin olun.

Kasayı açmaya üşeniyorsanız kasmalarla yaşamaya alışabilirsiniz.
Açmaya üşendiğimden değil hocam anlamadığından açamıyorum ☺
Bilgisayarı buradaki bir bilgisayarciya verdim temizliğini ve macun bakımlarını yapması için.
Son durumda bilgisayarın sıcaklığı boştayken 35 derecelerde ancak yüklüyken cpu sıcaklıkları 90 derecelere çıkıyor buna karşın gpu 70leri geçmiyor. Son sorum şu gpu ve cpu arasında bu kadar fark olması normal bir durum mudur yoksa macunu bir yere sürüp bir yeri unutmuş felan olabilir mi 😑

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı