GTX 860M Oyunlarda FPS Sorunu

metehanbera

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Bilgisayarı alalı yaklaşık 1 yıl oluyor. İlk aldığımda oyunlar hep GPU ile çalışıyordu ve hiçbir sıkıntı çıkmıyordu. Fakat 4-5 ay sonra FPS düşmeleri başladı. GTA'da Very High'da (NVIDIA Optimizasyon Sayesinde) 30 FPS üstü alıyordum. Fakat sonradan mediumda 29 FPS almaya başladım. Ve beraberinde cs:go gibi oyunlarda da düşüşler yaşadım.

Örnek olarak;

Cs:go'da son ayarlar'da 180 FPS alırken artık en düşükte 60 alıyorum. NVIDIA Optimus teknolojisini duydum. (Gerektiği zaman devreye sokuyormuş GPU'yu.) Bende cs gibi oyunlarda GPU devreye giriyor olarak gösteriliyor ama performans alamıyorum. Duyduğuma göre laptop'ları her 1 yılda işlemci ve fanını macunlatmak gerekiyormuş. Sizce makineyi tamire yollamalı mıyım?

SİSTEMİM:
İNTEL İ7 4710MQ 2.50 GHZ
8,00 GB RAM (7.83 GB Kullanılabilir Durumda)
GeForce GTX 860M
1920x1080
60 Hz
NVIDIA Driver: 364.72
Windows 7 Ultimate

Oyunlarınızı GeForce GTX 860M açmak için bu konuya göz atabilirsiniz.
Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat
Ayrıca konunuza ısı değerlerini eklemenizde fayda var. Böylece sorunun ısı kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Ekran kartı ve diğer tüm aygıtların güncel olduğundan emin olun.
Sorunuza gelecek olursak macun değişimi tabi ki gerekli ama 1 yıl kesin bir rakam değil. Kullanıma göre değişir. Isı değerleriniz çok yüksek ise fan ve macun kontrolü akıllıca olacaktır. Ama ısı değerleri normal ise servise gönderip (Ortalama servisten dönme süresi 20 gün) boş yere zaman harcamak gereksizdir. :)(y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı