GTX 950 1600 AF CS:GO düşük FPS sorunu

kudal

Hectopat
csgo_2020_06_03_17_54_56_965.jpg

2200G kullanırken düşük FPS aldığım için Ryzen 5 1600 AF modeline geçiş yaptım. Ancak oynadığım rekabetçi 5V5 maçlarda bile komple düşük ayarlarda 1024*768P de oynamama rağmen 190 FPS almaktayım. Az önce de deathmatch serverine girdiğimde orada yine 140-150 FPS civarlarını veriyor. Orada çok sırıtmıyor aldığım FPS ancak rekabetçi gibi modda 190-200 FPS alıyor olmam garip geliyor açıkçası...
GTX 950.
Ryzen 5 1600 AF.
MSI B350M-PRO VD Plus.
Dark diamond Pro kasa.
8 GB RAM 3000MHz.

Buradan GTX 950 ve 1024x768P çözünürlükte FPS kıyaslaması yapabilirsin. İşlemcinin bu oyunda ne kadar FPS farkı yaratabileceğinden tam emin değilim ama %5 ila 15 olabilir en fazla. Fakat kullandığın 8GB ram tek modül ise belki bunun da ufak bir etkisi olabilir.

Aşağıdaki videodaki Intel Xeon E3 1231 ile kullandığın 1600AF arasında oyunlarda gözle görülecek fark çok az. FPS etkileyecek tek fark ram çalışma prensibi olabilir (donanımsal olarak). Onun dışında yazılımsaldır.

Edit: 2200G ile 1600 AF'nin cs:go gibi bir oyunda yaratacağı FPS farkı %10 civarı olur. Bu da 2200G ile 200 FPS alırken 1600 AF ile 220 FPS almak gibi olur aşağı yukarı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
1600 AF kullanan diğer forum kullanıcıları 300 küsur FPS aldıklarını belirtmişlerdi. Evet tek modül RAM kullanıyorum ancak sadece RAM'den 100 küsur FPS artışı olacağını da sanmıyorum. Başka bir sorunu derdi varmış gibi geliyor ancak çözemedim.

1600 AF kullanan diğer forum kullanıcıları 300 küsur FPS aldıklarını belirtmişlerdi. Evet tek modül RAM kullanıyorum ancak sadece RAM'den 100 küsur FPS artışı olacağını da sanmıyorum. Başka bir sorunu derdi varmış gibi geliyor ancak çözemedim.

Önceki attığım videoda 9:45'den itibaren baktığımda ekran boş alanda 300+ ancak çatışma, diğer oyuncuların olduğu alanlar vb. 200-250 civarı FPS görülüyor. Tabii Windows sürümünden, Nvidia ayarlarına kadar çok fazla etken aynı kullanıcılarla senin aldığın farkı etkileyebilir. Sadece işlemciden de 100 küsur FPS artışı olmayacağını da unutma. windowsunu güncellemen, ekran kartı driverını baştan kurman, nvdia control paneli ayarları yapman ve RAM'ini ikinci bir 8GB 3000Mhz ram ile dual channela çıkarman elbet performansına fazlasıyla etki edecektir. Ryzen işlemcilerin ram hızı ve çalışma şekliyle performansının arttığını da ekleyeyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Geri
Yukarı