GTX 950 ile Çift Monitör Kullanmak

Technoooo

Kilopat
Selamlar,

GTX 950 ekran kartı kullanmaktayım. Ana monitörüm VGA çıkışlı olduğundan sebep DVI-VGA dönüştürücü kullanarak görüntü alıyorum.
231013659_tn50_0.jpg

Çift monitör kullanmak istiyorum fakat 2. monitörüm de VGA çıkışlı. Kasanın üst tarafında bir VGA girişi daha var, sanırım Anakart. Oradan 2.monitör ile görüntü alamadım, bu sebep ile ya 3 adet DisplayPort ya da 1 adet HDMI girişi kullanmak zorunda kalacağım. Fakat 2. monitörüm VGA çıkışlı olduğundan dolayı HDMI-VGA çevirici almak durumundayım. Yani ekran kartının HDMI girişini kullanarak çevirici ile VGA monitörümden görüntü alabilir miyim?
CO-HDMIDSUB.jpg

Herhangi bir dalgalanma vs. bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım?

Monitörler:
*Ana Monitör: W2243S-PF Monitör - LG Electronics Türkiye
*2. Monitör: Aoc E2050SN 20 inc 5ms Geniş Ekran LED Monitör , AOC E2050SN 20 LED MONİTÖR - Teknosa

Ayrıca çevirici önerilerinizi bekliyorum (mümkünse olabildiğince makul fiyatlara sahip çevirici önerirseniz mutlu olurum). Teşekkür ederim.

Kardeşim şöyle ki hangi çeviriciyi kullanirsan kullan elbet sorunla karsilasirsin. Benden demesi. Ayrica 2. monitoru de is disinda gereksiz buluyorum.

Kardeşim şöyle ki hangi çeviriciyi kullanirsan kullan elbet sorunla karsilasirsin. Benden demesi. Ayrica 2. monitoru de is disinda gereksiz buluyorum.
Teşekkür ederim yorumunuz için. Fakat keyfi bir kullanım da söz konusu değil zaten :) . Twitch yayınlarında tek monitör oldukça zorluyor beni. Chati takip etmek ve OBS gibi programları da bir yandan takip etmek adına kullanmak istiyorum.

@Yusuf Ensar Ertan

Doğru dönüştürücüyü bulursanız HDMI-VGA + DVI-VGA beraber çalışabilir. Aktif dönüştürücü ibareli ürün tercih edin, sorun yaşama ihtimaliniz diğerlerine göre daha az. Ama aktif dönüştürücüye rağmen sorun yaşarsanız da niye yaşıyorum demeyin. Hala VGA kullanıyorsunuz, sorun yaşanması gayet normal. :) Monitörleri yenilemenin zamanı gelmiş.

Doğru dönüştürücüyü bulursanız HDMI-VGA + DVI-VGA beraber çalışabilir. Aktif dönüştürücü ibareli ürün tercih edin, sorun yaşama ihtimaliniz diğerlerine göre daha az. Ama aktif dönüştürücüye rağmen sorun yaşarsanız da niye yaşıyorum demeyin. Hala VGA kullanıyorsunuz, sorun yaşanması gayet normal. :) Monitörleri yenilemenin zamanı gelmiş.
Hocam ''Aktif dönüştürücü ibareli ürün tercih edin'' derken tam anlayamadım :) . Monitör yenileme konusuna gelirsek iş biraz peder beylere kalıyor, aman kalsın :D . Şaka bir yana hocam ana monitörümden oldukça memnunum, fakat 2. monitör olarak HDMI çıkışlı bir monitör alsam direkt olarak herhangi bir dönüştürücü vs. kullanmadan bağlasam sıkıntı çıkma riski daha az olur sanırım. Ek olarak hem dönüştürücü hem de en makul fiyatından bir HDMI girişe sahip monitör önerirseniz memnun kalırım :)

Linkteki ürün gibi, aktif dönüştürücü diye yazar üstünde. Daha ucuza vardır aynı üründen, rastgele link verdim. Dönüştürücü ile kullanmaktansa HDMI destekli monitör almak daha garanti tabii. Monitör olarak bu civarda bir ürün iş görebilir. Oyun amaçlı kullanmayacaksınız sonuçta, görüntü versin yeter gibi bir durum söz konusu sanırım.
Başka sitelere de bakın. Fiyat olarak 300'ün altına bulmanız zor, HDMI destekli FHD monitörler genelde 330 liranın üstünde oluyor. Cbox gibi fazla yaygın olmayan markalar daha ucuz oluyor genelde. O kadar da ucuz ete kaçmayın derim, benim gözümde bu kadar ucuz monitör almak ölü yatırımdır. Bütçe toplayıp okkalı bir ürün alma taraftarıyım her zaman.

Linkteki ürün gibi, aktif dönüştürücü diye yazar üstünde. Daha ucuza vardır aynı üründen, rastgele link verdim. Dönüştürücü ile kullanmaktansa HDMI destekli monitör almak daha garanti tabii. Monitör olarak bu civarda bir ürün iş görebilir. Oyun amaçlı kullanmayacaksınız sonuçta, görüntü versin yeter gibi bir durum söz konusu sanırım.
Başka sitelere de bakın. Fiyat olarak 300'ün altına bulmanız zor, HDMI destekli FHD monitörler genelde 330 liranın üstünde oluyor. Cbox gibi fazla yaygın olmayan markalar daha ucuz oluyor genelde. O kadar da ucuz ete kaçmayın derim, benim gözümde bu kadar ucuz monitör almak ölü yatırımdır. Bütçe toplayıp okkalı bir ürün alma taraftarıyım her zaman.
Teşekkür ederim hocam, monitör işini biraz araştıracağım. bu arada dönüştürücü olarak daha makul fiyata bu cihazlara rastladım, Dediğiniz ''aktif dönüştürücü'' yok gibi gözüküyor. Gene de bir bakarsanız sevinirim.
Sizi de biraz yormuş bulundum kusuruma bakmayın. :(

Bulduklarınız aktif dönüştürücü değil de ondan. :) Gönderdiğim linkte ve aynı yerde birkaç üründe daha aktif ibaresi mevcut. 15 TL civarına bulamazsınız zaten. 60 ise belki 50'ye bulunur, belki 45'e bulunur. Daha ucuza bulabileceğinizi sanmıyorum.

Bulduklarınız aktif dönüştürücü değil de ondan. :) Gönderdiğim linkte ve aynı yerde birkaç üründe daha aktif ibaresi mevcut. 15 TL civarına bulamazsınız zaten. 60 ise belki 50'ye bulunur, belki 45'e bulunur. Daha ucuza bulabileceğinizi sanmıyorum.
Hocam merakımı mazur görün, aktif dönüştürücü tam olarak ne oluyor? Yani işlevi nedir, kısaca bir açıklayabilir misiniz rica etsem?

Aktif dönüştürücüde kullanılan bileşen daha komplike, olası uyum sorunlarını ortadan kaldırmak adına ürün içinde daha fazla çip mevcut. Devre içeriği farklı kısacası.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı