GTX 950 sistem oyun oynarken aniden kapanıyor

KratorVII

Centipat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram
SSD veya HDD modeli
SSD San Disk Plus 240 GB, HDD Barracuda 7200 RPM
Ekran kartı
MSI GeForce GTX 950 GAMING 2G
Anakart
MSI 970A-G43
İşlemci
AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W
Merhaba arkadaşlar.

Uzun süredir bilgisayarımda çözemediğim bir problem var yardımınızı istiyorum.
Genellikle oyun oynarken bilgisayarım aniden elektrik gitmiş gibi çat diye kapanıyor ve bu oyunun herhangi bir dakikasında olabiliyor, gerek 3. saat gerekse ilk 10 dakika. Sıcaklık değerlerini kontrol ettim, standart oynadığım oyunlarda işlemcim 75 dereceyi, ekran kartım da 70 dereceyi geçmiyor. Bugün yine oyun oynarken bilgisayarım kapandı ve güç ışığı yanıp sönüyordu. Anlaşılması için videoya çektim, daha önce böyle bir şey olmamıştı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun hangi parçada olduğunu bulamıyorum. Ek olarak bilgisayar kapanınca düğmesine basıp bir şey olmamış gibi tekrar açabiliyorum.

RAM'leri çıkardım teker teker farklı slotlarda denedim, USB'lerde kısa devre olup olmadığını kontrol ettim, HDD ve SSD'de bir problem var mı kontrol ettim, bilgisayarın bağlı olduğu üçlüyü ve prizi değiştirdim. Ancak elimde başka bir PSU olmadığı için PSU test etme şansım olmadı bütün bu testleri yapmama rağmen sorunun hangi parçada olduğunu bulamadım.

PSU modeli Zalman ZM600 LE 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Uzun süredir bilgisayarımda çözemediğim bir problem var yardımınızı istiyorum.
Genellikle oyun oynarken bilgisayarım aniden elektrik gitmiş gibi çat diye kapanıyor ve bu oyunun herhangi bir dakikasında olabiliyor, gerek 3. saat gerekse ilk 10 dakika. Sıcaklık değerlerini kontrol ettim, standart oynadığım oyunlarda işlemcim 75 dereceyi, ekran kartım da 70 dereceyi geçmiyor. Bugün yine oyun oynarken bilgisayarım kapandı ve güç ışığı yanıp sönüyordu. Anlaşılması için videoya çektim, daha önce böyle bir şey olmamıştı. Videoya buradan ulaşabilirsiniz.
Sorunun hangi parçada olduğunu bulamıyorum. Ek olarak bilgisayar kapanınca düğmesine basıp bir şey olmamış gibi tekrar açabiliyorum.

RAM'leri çıkardım teker teker farklı slotlarda denedim, USB'lerde kısa devre olup olmadığını kontrol ettim, HDD ve SSD'de bir problem var mı kontrol ettim, bilgisayarın bağlı olduğu üçlüyü ve prizi değiştirdim. Ancak elimde başka bir PSU olmadığı için PSU test etme şansım olmadı bütün bu testleri yapmama rağmen sorunun hangi parçada olduğunu bulamadım.

Aynı sorun bende de vardı PSU bozulmuştur.

Bende de böyle bir sorun oluyor oyunlara girince veya masaüstünde bekleyince 3 saniyeliğine bilgisayar donuyor ve fanlar son hızda dönüyor fanlar 2 saniye sonra tekrar aynı haline dönüyor.

Recep bey PSU'yu arkadaşımdan aldım 4,5 yıl kadar o kullanmış, 1 yıldır da ben kullanıyorum.
PSU değişin, çözülmesi lazım. Zaten Zalman bu konuda mükemmel değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı