GTX 950M Ekran Kartını Aktif Edince Mavi Ekran Hatası

saltuksy

Decapat
Merhabalar arkadaşlar. Benim laptopum HDD üzerinden gayet güzel çalışırken laptopun performansı artsın diye SSD aldım. SSD'yi taktim daha sonra işletim sistemini kurdum şu anda ekran kartı problemi yaşıyorum. Laptopta 2 ekran kartı mevcut, biri Nvidia GTX 950M, diğeri ise HD graphic. Güncel driverları yükledim, BIOS güncel. HD graphic üzerinden çalışırken sıkıntı yok, Aygıt Yöneticisinden 950M'i aktif ettiğim mavi ekran (crital_process_died) hatası alıyorum. SSD'yi tarattım sıkıntı yok, HDD'de problem yok, Ram de sıkıntı yok. Win10 kullanıyorum. Ekran kartında SSD takana kadar bir problem yoktu. Dikkatimi çeken şeyse şu işlemci 950M'i açınca daha çok çalışmaya başlıyor sanki fan sesinden falan böyle bir çıkarım yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı hatayı bende almıştım. Açmış olduğum konu linki alttadır. Benim gözlemlediğim kadarı ile ısınmadan kaynaklı olduğu yönündeydi. Termal macun siparişi verdim o gelince termal macunu yenileyerek tekrar deneyeceğim.

Aynı hatayı bende almıştım. Açmış olduğum konu linki alttadır. Benim gözlemlediğim kadarı ile ısınmadan kaynaklı olduğu yönündeydi. Termal macun siparişi verdim o gelince termal macunu yenileyerek tekrar deneyeceğim.

Sorunu çözemedin yani bi çözüm bulursan bana da yazar mısın ?

Sorunu çözemedin yani bi çözüm bulursan bana da yazar mısın ?
Tabi ki gelişmelerden haberdar ederim.
Thermal Grizzly Kryonaut geldi uyguladım sıcaklıkta değişiklik çok olmadı. Ekran kartı da halen çalışmıyor. Sanırsam benim sorunum işlemci ve ekran kartından geçen bakır borudan kaynaklı. 7 yıllık laptop olduğu için ömrünü tamamlamış olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı