GTX 950M ve Intel 530 HD Graphics sürücüleri nasıl yüklenir?

Oceanaway

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben laptopuma yakın zamanda format attım ve oyun oynarken maksimum performans almak için doğru ve uyumlu sürücüleri özellikle ''ekran kartı sürücülerini" kurmak istiyorum fakat ne zaman Intel HD Graphics sürücüsünü indirsem Windows Update onu değiştiriyor kendi başka bir sürüm kuruyor bunu nasıl engelleyebilirim bir de GTX 950 m ekran kartım için 528.02 WHQL sürümünü indirdim (en son) ama sistemim yeterli olmasına rağmen Mount and Blade Warband gibi yüksek grafikler istemeyen bir oyunu oynarken bile akıcı oynayamıyorum. Bundan birkaç ay önce böyle bir problem yaşamıyordum Kaspersky antivirüs kullanıyorum tam tarama yaptım herhangi bir virüs bulunamadı daha yeni fanını temizletip termal macunu yenilettim. Yanlış sürücüleri kurduğumu düşünüyorum bana akıcı bir oyun oynayabilmem için sistemime uygun en doğru sürücüleri atabilir misiniz?

Sistem özelliklerimi sizinle paylaşıyorum:

İşletim sistemi​

Windows 10 Home 64-bit (OEM)
Sistem modeli: ASUS X550VX.
BIOS sürümü: X550VX. 305
DirectX version: DirectX 12

İşlemci​

Bellek​

• bellek (RAM) 16 GB.
  • bellek frekansı 2133 MHz.
  • bellek türü DDR4

Dahili grafik​

• dahili grafik modeli Intel HD Graphics 530
  • dahili grafik temel frekans350 MHz.
  • dahili grafik azami frekans1.05 GHz.

Harici grafik​

Ekran​

Depolama​

240 GB SATA SSD (markası yazmıyor tüm programlarla baktım)

Sistem özeliklerim bu şekilde bana sistemimle uyumlu ve güncel driver sürücülerin linkini ve sırasına göre nasıl kurmam gerektigini iletebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• intel hd graphics 530.png
    intel hd graphics 530.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 31
  • nvidia gtx 950m.png
    nvidia gtx 950m.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 22
Anladım çok sağ olun. Peki Intel HD Graphics olarak hangi sürücüyü yüklemeliyim? Aynı şekilde benim bilgisayarım için olan sürümü.

UHD grafik sürücüsü var mı biliyorum. Bende i7 7700HQ ve GTX 1050 var, sadece NVIDIA sürücüsü kuruyorum.

Son düzenleme:
UHD grafik sürücüsü var mı biliyorum. Bende i7 7700HQ ve GTX 1050 var, sadece NVIDIA sürücüsü kuruyorum.

Benim laptop olduğu için Intel sürücü kurmadığım zaman görüntü olarak bazı sorunlar oluyor ama oyunlarda performansı düşürüyor nasıl yapmalıyım ne tavsiye edersiniz.

Benim laptop olduğu için Intel sürücü kurmadığım zaman görüntü olarak bazı sorunlar oluyor ama oyunlarda performansı düşürüyor nasıl yapmalıyım ne tavsiye edersiniz.

Oyunları 950M ile oynayacağın için performans düşüşü olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı