Intel HD Graphics sürücüsü nasıl yüklenir?

Aygıt Yöneticisi'ni açın. Üstteki Görünüm'den Gizli aygıtları göster'i seçin. Görüntü bağdaştırıcıları arasında, şu an etkin olmadığı için soluk renkte görünür.
Olmadı, yine görünmüyor.
BIOS üzerinden kapatılmış veya üretici direkt devre dışı bırakarak piyasaya sürmüş. Bunun kaybı sadece pil ömründeki azalma olurken, kazancı sistemden nefret ettiren Optimus bugları olmadan kullanabilmenizdir.

Düzenleme: Masaüstü bilgisayarmış. Dizüstü olduğunu varsayarak yorumda bulundum. Görüntüyü 1050 Ti üzerinden alıyorsunuz zaten, Intel'i ne yapacaksınız?
2. monitörü bu grafik kartına bağlamayı düşünüyorum. Tabii yapılabiliyorsa. Bu konularda pek bir bilgim yok.

Sorunum çözüldü. @Ma'at'ın dediği gibi dahili grafik kartı devre dışıymış. Çözüm ise şu şekilde;
İlk olarak BIOS'a girdim, ayarları kurcalarken IDG Multi-Monitor adında bir ayar gördüm ve kapalı vaziyetteydi. Bu ayarı açıp BIOS'tan çıkış yapmayı denedim ve karşıma çıkan "Yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?" penceresinde benim yapmadığım bir ayar daha vardı. Internal Graphics, otomatik moddan aktif moda geçiş yapmıştı ancak bunu ben yapmadım. Ben, IDG Multi-Monitor seneğini aktif edince otomatik bir şekilde bu da aktif olmuş. Bana da lazım olan bu seçeneği BIOS üzerinde ne kadar arasam da bulamadım. Kaydedip BIOS'tan çıkış yaptım. Intel® driver & Support assistant uygulamasında çıkan güncellemeyi yükledim. Artık aygıt yöneticisinde Intel HD Graphics 630'u görebiliyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı