GTX 960 düşük FPS sorunu

Merthan Kayalı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Günlerdir uğraştığım bir problem hakkında sizden yardım almak istedim. Sistemime upgrade yaptım. Eskisinden çok daha iyi olması gerekirken çok daha kötü oldu eski ve yeni sistemi yazıyorum. Lütfen yardımcı olun. (Driverlar güncel.)

Eski Sistem :

Amd fx 6100 işlemci

Asus r7 265 ekran kartı

m5a97 le anakart

8gb (4x2) hyperx ddr 3 fury ram

Yeni Sistem :

i5 6400 işlemci

MSI gtx 960 ekran kartı

asus z170-k anakart

8gb hyperx ddr 4 fury ram

Ayrıca işletim sistemi windows 10 ve 500w frisby kasa var.​

Yardımcı olabilicek yokmu arkadaşlar ?

Tahminimce ya psu yetersiz geliyodur(ama sanmam) ya da cidden en güncel driverleri indirmemişsinizdir yoksa sağlam bilgisayar kesinlikle öncekinden daha çok performans alınması lazım. Birde MSİ'ın afterburner programında mı ne sorun varmış o konuda tam bilgim yok arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Umarım yardımcı olurlar. Günlerdir bununla uğraşıyorum. Format çözüm olabilirmi acaba ?

Ayrıca ekran kartının en güncel driver versiyonunu indirdiğime eminim. Güç kaynağından biraz şüpheliyim fakat onda sorun olsaydı bilgisayarın kapanması gerekmezmiydi ?

PSU yetersiz kalıyor olabilir. Ayrıca sorununu düzgünce yazsan bizde çözmeye çalışmadan önce anlasak iyi olurdu.

Size sorunu şöyle açıklayayım internette izlediğim videolarda insanlar benim sistemimin aynısı hatta belki daha düşüğü ile daha güzel değerlerde daha güzel fps ile oynayabiliyorlar. Ayrıca eski sistemimde daha çok fps alıyordum. Güç kaynağı konusuna gelince pek anlamam ama +12V çıkışının altında 24A yazıyor umarım yanlış yere bakmıyorumdur.

Bu arada değişen bütün bu parçalardan sonra format işlemini gerçekleştirmedim.

Size sorunu şöyle açıklayayım internette izlediğim videolarda insanlar benim sistemimin aynısı hatta belki daha düşüğü ile daha güzel değerlerde daha güzel fps ile oynayabiliyorlar. Ayrıca eski sistemimde daha çok fps alıyordum. Güç kaynağı konusuna gelince pek anlamam ama +12V çıkışının altında 24A yazıyor umarım yanlış yere bakmıyorumdur.

Bu arada değişen bütün bu parçalardan sonra format işlemini gerçekleştirmedim.
Sisteme windows 10 kur, ayrıca o akım değeri. Kasadaki PSU'yu biliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı