GTX 960 Marka ve VRAM Önerisi

Cem Ugurlu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Uzun bir süre araştırma yaptım ve R9 380 ve GTX 960 arasından 960 almaya karar verdim. ( Bildiğim kadarıyla ) Sistemim:
• İ7 4790 3.60 GHZ
• Anakart H81H3, PCI 16x girişi falan var.
• RAM 8GB
Güç kaynağı ve GTX 960 alacağım sizce hangi marka almalıyım. Birde 2GB ve 4GB GTX 960 versiyonları arasında ne fark var? Yani 2GB çekirdek hızı falan yüksek kart 4GB biraz daha az çekirdek hızına sahip karttan daha mı iyi performans verir? Yada 4GB MSI falan alıp bu hızı karta zarar vermeden ömrünü kısaltmadan yükseltebilir miyim?

Bence asus gtx 960 4gb almalısınız asusun saat frekansı daha yüksek olduğu için 2-3 fps fazla alırsınız. 2 gb ile 4 gb arasında sadece vram farkı var diğer hizbirşey değişmiyor. Rahatlıkla oc yapabilirsin abartmassan hiç bir zararı yok hatta faydası var daha fazla fps alırsınız. Güç kaynağı olarakda CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI alabilirsin.

Bence asus gtx 960 4gb almalısınız asusun saat frekansı daha yüksek olduğu için 2-3 fps fazla alırsınız. 2 gb ile 4 gb arasında sadece vram farkı var diğer hizbirşey değişmiyor. Rahatlıkla oc yapabilirsin abartmassan hiç bir zararı yok hatta faydası var daha fazla fps alırsınız. Güç kaynağı olarakda CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 550W GÜÇ KAYNAĞI alabilirsin.
Asus 4G kartına maalesef bütçem yetmiyor ancak 2GB versiyonu MSI 4G kartından iyi midir, kötü müdür?
Tercih etmeme sebebin nedir?
Çok fazla güç istemesi, ve AMD kartlardansa NVIDIA alırım kafam rahat olur. 5-8 FPS için başım ağrımasın.

VRAM, performans farkı yaratmaz. Özellikle de bu kart için. 2 GB VRAM olanı seçin. Ha bana kalırsa R9 380 alın.
2GB çekirdek hızı yüksek bir kart yaklaşık 100 MHz falan yüksek bir kart 4GB bir karttan daha mı iyi performans ve FPS verir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı