GTX 960 O.C nasıl yapılır?

GTX 950 kullanıyorum, nasıl yapıldığını, kaç saat hızından sonra voltaj verilmesi gerektiğini bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Öncelikle zaten bildiğime göre otomatik voltaj veriyor. O.C. yapmaya başladığında kart daha çok güç tüketiyor. Biostan yapabilirsin ama anlamam dersen Nvidia menüsünden yapabilirsin. Biraz kurcala orayı bulursun. :D

Öncelikle zaten bildiğime göre otomatik voltaj veriyor. O.C. yapmaya başladığında kart daha çok güç tüketiyor. Biostan yapabilirsin ama anlamam dersen Nvidia menüsünden yapabilirsin. Biraz kurcala orayı bulursun. :D

Nvidia menüsünden o.c yapılmıyor. BIOS'tan nasıl yapıldığını bilmiyorum ve programla yapmak çok daha kolay. Biryerden sonra voltaj vermek gerekiyor ancak otomatik verdiğini sanmıyorum GPU Tweak seçeneklerinde voltaj ayarı var çünkü.

Nvidia menüsünden o.c yapılmıyor. BIOS'tan nasıl yapıldığını bilmiyorum ve programla yapmak çok daha kolay. Biryerden sonra voltaj vermek gerekiyor ancak otomatik verdiğini sanmıyorum GPU Tweak seçeneklerinde voltaj ayarı var çünkü.
İşte onu ben de merak ediyorum. Şimdi denedim profili kaydetmeden GPU hızını sonuna kadar çektim ancak voltajda artış olmadı. Ya otomatik arttırması için ayar var ya da el ile verilecek ki sıkıntı bana göre.

İşte onu ben de merak ediyorum. Şimdi denedim profili kaydetmeden GPU hızını sonuna kadar çektim ancak voltajda artış olmadı. Ya otomatik arttırması için ayar var ya da el ile verilecek ki sıkıntı bana göre.

Voltajın el ile verilmesi gerekiyor. GPU Tweak'ın ilk versiyonunda Boost Clock'u artırdığımızda otomatik olarak voltajı da ayarlıyordu ama GPU Tweak 2'de böyle bir ayarı koymamışlar. GTX 950'de Boost Clock'u 60 ve Memory Clock'u 90 arttırıp voltaj vermeden sıkıntısız oynadım ama öğrenmek gerek.

Arkadaşlar saçmalamış. Anakart'ın overclock desteklemesi ile ekran kartının overclock'u arasında alaka yoktur. İlk önce MSI Afterburner indirin. Daha sonra Heaven Benchmark indirin. Heaven Benchmark'a girip ayarları High'a çekin. Bu benchmark her saniye ekran kartınızın %99 güçte çalışmasını sağlayacak, daha sonra güç limitini %106'ya çıkarın ve her 30 saniyede bir core clock kısmına +20, memory kısmını +40 şeklinde arttırın driver çökene kadar. Driver çöktüğünde kaldığınız yerden -20 vererek core clock kısmına o şekilde kullanabilirsiniz. Ek Voltaj vermenizi tavsiye etmem. Voltajsız şekilde ekran kartları genelde 84 derece,+200 mhz core clock ve +500 memory clock'dan sonra stabilitesini kaybeder. Bu değerleri aşmayın. Saygılar.

Arkadaşlar saçmalamış. Anakart'ın overclock desteklemesi ile ekran kartının overclock'u arasında alaka yoktur. İlk önce MSI Afterburner indirin. Daha sonra Heaven Benchmark indirin. Heaven Benchmark'a girip ayarları High'a çekin. Bu benchmark her saniye ekran kartınızın %99 güçte çalışmasını sağlayacak, daha sonra güç limitini %106'ya çıkarın ve her 30 saniyede bir core clock kısmına +20, memory kısmını +40 şeklinde arttırın driver çökene kadar. Driver çöktüğünde kaldığınız yerden -20 vererek core clock kısmına o şekilde kullanabilirsiniz. Ek Voltaj vermenizi tavsiye etmem. Voltajsız şekilde ekran kartları genelde 84 derece,+200 mhz core clock ve +500 memory clock'dan sonra stabilitesini kaybeder. Bu değerleri aşmayın. Saygılar.

Helal olsun 10 numara özetleme, istedim cevap buydu.

Ben teşekkür ederim :). Overclock'un ek voltaj vermeden bir zararının hiçbir zararı olmadığını düşünüyorum.
Yaptım ve belli bir yerden sonra çöktü core clock +240, memory clock +500 oldu ve sıcaklık 62 derece.

Kardeşim heaven uygulaması ile bir yere kadar gittim ama Assassins Creed Syndicate açtım fakat oyunda her şey birbirine girdi. Sonra core clock -40 yaptım fakat memory clock +500 de hala.

Heaven'dan sonra birde oyunlarda denemende fayda var. Ben +180 core clock, +400 memory clock yap derim. Eğer tatmin olmazsan deneme yanılma yoluyla bulmak zorundasın, benim Gtx 980 Ti'ım +210, +500' de stabil mesela. Stabili bulana kadar uğraş derim. Kolay gelsin :).

Siz ne kadar fps kazandınız bu değerler ile? Ben %16 fps kazandım kendi yaptığım overclock ile, 50 fps aldığım yerlerde şu an 58 fps alıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı