GTX 960 O.C. Yapma

Öncelikle O.C'u adım adım yapmalısın. Her O.C yapışında bir benchmark testi çalıştırmalısın. Voltaj artırmadan kartın nereye kadar gidebiliyor onu öğrenmen lazım. Çünkü her GPU'nun silikon kalitesi aynı olmuyor. FPS artışı için kesin bir cevap veremeyeceğim, buna sen bakmalısın. :) Diğer önemli nokta ise ibreleri bir anda son vurma, yavaş yavaş artır. Yoksa kartına zarar verebilirsin.

Çok fazla performans artışı olmaz ama zevk işi. Mesela benim yaptığım testte 3-5 FPS artmıştı. :)

MSI RX 570 Default vs O.C Oyun Testleri

MSİ GTX 960 modelini bir süre kullandım. Benim kullandığım kartın sınırı + 170 MHz çekirdek + 300 MHz bellek frekansıydı. Tabi fan devrini %70 olarak kullandım. Güç limiti %108 ve voltajı afterburner programında sona getirmiştim. Bu değerlerin biraz altından yapmaya başla belki daha altında belki de biraz daha yukarıda değerler kazanırsın. Ortalama ortalama 8-10 FPS etkiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı