GTX 960 sistem AC Origins'te FPS sorunu

Caqri20

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gözlük & Optik
Merhaba arkadaşlar

Sistemim: FX 8300 OC 4.4 GHz, 16 GB 1600 MHz CL9 RAM, GTX 960 2G ekran kartı.

Bu zamana kadar sayısız oyun oynamış bulunmaktayım. Sistemimde ekran kartı idare edecek şekilde geri kalan bileşenlerimden memnunum. Fakat AC Origins oyununda daha önce karşılaşmadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum kendi araştırmalarım sonucunda pek bir neticeye ulaşabilmiş değilim. İşlemcim darboğaz yapmıyor GPU kullanımım sürekli %99 dur.

Oyunu oynarken FPS orta ayarlarda ortalama 30-35 değerinde seyrediyor fakat çok gariptir ki arada sırada FPS oranım 60'lara kadar çıkabiliyor çok enteresan bir durum. 15 veya 5'e düşse bir şekilde anlarım fakat 60 FPS'lere çıkıp 2-3 saniye o şekilde oyunu bana oynatıp tekrardan stabil bir biçimde 30 ile 35 FPS arasına düşmektedir.

Ekran kartım 2 GB olduğu için VRAM'dan süphelendim. Bunun üzerine DDR3 1600 MHz ile çalışan RAM'lerimi ufak bir Overclock ile 1866 MHz yaptığımda değer bu sefer 33-40 FPS ortalama alıyor ve lakin çok nadiren de olsa 60 FPSye çıkmayı başarabiliyor.

NOT: Bu hatayı grafiğin yoğun olduğu yerde ekranı hiç oynatmadan yapıyor. Lütfen gökyüzüne yada yere bakıyor musunuz diye sormayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
biraz araştırmam sonucu resimdeki bilgilere ulaştım çok üst düzey olmasada fiyat performans ürünü gibi geliyor, 1080p de beni kaç yıl götürür almaya değer mi? orasına emin değilim açıkçası. şuanki kullandığım ekrantından çok çok daha fazla performanslı gibi görünüyor.
İşlemciyi overclock lu olarak kullandığım için gtx 960 ' da oynadığım hiç bir oyun darboğaz görmedim açıkçası oyüzden işlemcime güveniyorum kanımca :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    105,9 KB · Görüntüleme: 70
biraz araştırmam sonucu resimdeki bilgilere ulaştım çok üst düzey olmasada fiyat performans ürünü gibi geliyor, 1080p de beni kaç yıl götürür almaya değer mi? orasına emin değilim açıkçası. şuanki kullandığım ekrantından çok çok daha fazla performanslı gibi görünüyor.
Bu siteler ''KOLPA BİLGİ'' veriyorlar. Bakarsan aralarda 15-20 FPS fark var. Şahsen ben bu kadar fark için şuan geçmez idim. Elindeki kart seni 1080P için Ultra ayarlarda 1-2 yıl daha götürür. Ultra takıntın yok ise daha da uzun götürür. Geçilecekse bence daha üst modellere geçmelisin.

Belkide dediğinizde mantıklı elimdeki kart ile bir süre daha idare etmeliyim. Zaten Rtx serilerinden sonra teknoloji çağ atlamış gibi birşey oldu biraz daha bekleyip piyasayı takip etmek daha mantıklı gibi ilginiz için teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı