GTX 960 Sistem kendini kapatıyor

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Selamlar, X3440 ve GTX 960 kullanıyorum. Sistem oyun ortasında kendini kapatıyor. Bazen 10-20 dakikada oluyor bazen 1-2 saat içinde. OCTT ile bütün testleri yaptım ve kapatmadı. İşlemci O.C'li ve 110W tüketiyor. VRM sıcaklığından dolayı olabilir diye düşündüm ancak PSU'da yetmiyor olabilir. Power testte işlemci kendini 1666 MHz hızına sabitleyip 15W güç çekiyor. PSU Aerocool VX Plus 400W. Durum bu şekilde. Neden olabilir ve ne yapabilirim? @Shuichi Tatsuo

VRM sıcaklığına nereden bakabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, yeni kasa alayım geçer.

AIDA 64 ile stres testi yaparken anakartın fotoğrafını attığım yerlerine dokunun. Eğer onlar çok ısınıyorsa üzerlerine heat sink koymanız bile çözebilir sorunu. Benim anakartta en çok şu üst taraf ısınıyordu çünkü.

Capture.PNG

Son düzenleme:
AIDA 64 ile stres testi yaparken anakartın fotoğrafını attığım yerlerine dokunun. Eğer onlar çok ısınıyorsa üzerlerine heat sink koymanız bile çözebilir sorunu. Benim anakartta en çok şu üst taraf ısınıyordu çünkü.

Eki Görüntüle 1077025
Birazdan bakacağım, ancak elim oraya girmeyebilir. Soğutucu baya bir yer kaplıyor.
@Umut 77 hava sirkülasyonu sıfır kasada. O heatsinkleri alsam bile soğutacak sirkülasyon yok. Param olunca kasa alacağım, heatsinkler zaten ucuz. Bir kaç güne alırım, işim bitsin bakayım bir. Senin düşüncen nedir?

Son düzenleme:
Birazdan bakacağım, ancak elim oraya girmeyebilir. Soğutucu bayağı bir yer kaplıyor.
@Umut 77 hava sirkülasyonu sıfır kasada. O heatsinkleri alsam bile soğutacak sirkülasyon yok. Param olunca kasa alacağım, heatsinkler zaten ucuz. Birkaç güne alırım, işim bitsin bakayım bir. Senin düşüncen nedir?

Tamamdır hocam. Kasa önerisi için yeni konu açıp etiketlersiniz isterseniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Heat sink olarak da bu seti alabilirsiniz.

Tamamdır hocam. Kasa önerisi için yeni konu açıp etiketlersiniz isterseniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Heat sink olarak da bu seti alabilirsiniz.

@Umut 77 hocam elimi değdirdim, 1 saniye bile duramadım. Daha test bile açık değil. :D

Geri
Yukarı