GTX 960 Sistem kendini kapatıyor

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Selamlar, X3440 ve GTX 960 kullanıyorum. Sistem oyun ortasında kendini kapatıyor. Bazen 10-20 dakikada oluyor bazen 1-2 saat içinde. OCTT ile bütün testleri yaptım ve kapatmadı. İşlemci O.C'li ve 110W tüketiyor. VRM sıcaklığından dolayı olabilir diye düşündüm ancak PSU'da yetmiyor olabilir. Power testte işlemci kendini 1666 MHz hızına sabitleyip 15W güç çekiyor. PSU Aerocool VX Plus 400W. Durum bu şekilde. Neden olabilir ve ne yapabilirim? @Shuichi Tatsuo

VRM sıcaklığına nereden bakabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hmm, bu heat sinkler acaba elektrikçilerde falan var mıdır yoksa sipariş etmek daha mı mantıklı?

Vallaha bilemiyorum. Ben sipariş ederek aldım. Almışken bir sürü almıştım tüm ısınan yerlere koydum. 3.9 GHz'de bile işlemci hızı düşmüyor hiçbir şekilde :D.

Kaç tane alayım sizce? Ayrıca bir tane alınca 3 tane çıkıyorsa 2-3 tane almam yeterli sanırım.
3.9 GHz yaparsak bayağı iyi olur.

Her adette 1 tane 14x14, 2 tane de 9x9mm geliyor. 3 adet almanız bile yeterli olur da ben garanti olsun diye 5 adet alırdım. 2.50 TL bir şey zaten :D.

Her adette 1 tane 14x14, 2 tane de 9x9mm geliyor. Tahminimce 5 adet olarak almanız fazlasıyla yeterli olur.
Tamamdır, çok teşekkürler hocam. Deneyip size bildireceğim. Hatta o tarafa doğru üfleyecek bir fan uydursam baya iyi olur sanırım.
@Umut 77 4 tane sipariş ettim, 12 tane gelecek. Zaten bir tanesine 2 tane falan mosfet sığar. Sorun olur mu bir tanesini birden fazla mosfete takmak?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı