GTX 960 sistem oyunlarda kasıyor

YusufErdem60

Femtopat
Daha fazla  
PC özelliklerim:
Ekran kartı: MSI GTX 960 2 GB 64 Bit.
İşlemci: Amf FX 8350 4.00 GHz 8 çekirdek.
RAM: 24 GB DDR 3.
Anakart: MSI Gaming 970 DDR 3.
Güç kaynagı: Corsair 400 Watt.
HDD: 297 GB'i.

Cevap yazarsanız sevinirim. PC özlliklerim böyle ama çoğu oyunda kasıyor. Sebebini bilen var mı?

İyi sistem bellekten ibaret değildir, işlemci ve ekran kartı günümüz oyunları için yetersiz.

Hocam ya bilgisizsiniz ya da ironi yapıyorsunuz.

GTX 960 günümüz oyunları için hala yeterli bir düzeyde dir. GTX 1050 Ti ile neredeyse aynı performans değerini sunmakta bize. RDR2, Forza 4, The Crew 2, optimizasyon sorunlu CP2077'yi bile Low ayarlarda 45FPS açabiliyor.

Hangi oyunlarda hangi ayarlarda ne değerler alıyorsunuz bunları yazar mısınız? Eğer yazmazsanız yardımcı olamayız maalesef.

GTX 960 günümüz oyunları için hala yeterli bir düzeyde dir. GTX 1050 Ti ile neredeyse aynı performans değerini sunmakta bize. RDR2, Forza 4, The Crew 2, optimizasyon sorunlu CP2077'yi bile Low ayarlarda 45FPS açabiliyor.

Hangi oyunlarda hangi ayarlarda ne değerler alıyorsunuz bunları yazar mısınız? Eğer yazmazsanız yardımcı olamayız maalesef.
Konu sahibi muhtemelen belleğine güvenerek sistem iyi demiş, sistem iyi değil. Sistem idare eder bende bunu belirtmek istedim.

mesala pubg lita en düşük ayarlardayken 60 62 fps uçaktan atlarken kasıoyr baya 2 fps ye dusuyor geri çıkıyor oyunda 45 fps lerede düşebiliyor gta 5 oflinede 75 80 fps onlinede 45 i görürsem iyi ama genellilke 35 30 oluyor ets 2 kalabalık yerde 35 40 fps alıoym yani pc iyi ama bir yerinde sıkıntı var gibi gelıyor anlamadım bende

ETS 2'de kalabalıkta zaten çoğu ekran kartı kasıyor bir de ayarlar en Full'de ise daha da beter o yüzden enline girerken ayarları bir kademe düşürmekte fayda var.

Örnek olarak Rust 1080P ve kısmi Low ayarlarda 40 60 FPS arası akıcı bir deneyim sunuyor, Sea of Thieves Ultra 30FPS akıcı, Witcher 3 medium 60FPS akıcı. Çoğu oyunda akıcı bir deneyim sağlıyor kart ancak biraz ayar yapmak gerekir.

Ayrıca PUBG Lite zaten optimizasyon sorunlu bir oyun değil mi ben mi yanlış biliyorum yoksa.

Mesela hangi oyunlar?
mesala gta oflinede iyi ama onlinede baya kötü ets kalabalık yerde kasıyor pubg lite uçaktan atlarken felan çok düşük ayarlrda olmasına reğmen
ETS 2'de kalabalıkta zaten çoğu ekran kartı kasıyor bir de ayarlar en Full'de ise daha da beter o yüzden enline girerken ayarları bir kademe düşürmekte fayda var.

Örnek olarak Rust 1080P ve kısmi Low ayarlarda 40 60 FPS arası akıcı bir deneyim sunuyor, Sea of Thieves Ultra 30FPS akıcı, Witcher 3 medium 60FPS akıcı. Çoğu oyunda akıcı bir deneyim sağlıyor kart ancak biraz ayar yapmak gerekir.

Ayrıca PUBG Lite zaten optimizasyon sorunlu bir oyun değil mi ben mi yanlış biliyorum yoksa.
YANİ BÜTÜN OYUNLARDA ÇOK DÜŞÜK AYARLARI KULLANIYORUM ZATEN ETS 2 DAHİL

Geri
Yukarı