GTX 960 sistem toplama

Samet Otlu

Hectopat
Daha fazla  
Bu sistem nasıl?
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ve Psu hariç herşey güzel kasa olarak aşağıdaki linkte verdiğim kasayı öneririm.
Cooler Master K350 600W Full Siyah Pencereli MidTower Kasa Fiyatı

Ekran kartı olarak bütçeni zorlayabilirsen aşağıdaki linkte verdiğimi almanı öneririm.
MSI Amd Radeon R9 380 OC 2GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı

Anakartını linkte verdiğim anakart yaparsanız 100 TL karda olursunuz.Bu 100 TL 'yi işlemciye yatırarak skylake sistem toplayabilirsiniz
anakart : MSI H110M PRO-VD Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Fiyatı

İşlemci: Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci Fiyatı

Bu dediklerimi yaparsanız kesinlikle daha yüksek performans alırsınız

Kasa ve Psu hariç herşey güzel kasa olarak aşağıdaki linkte verdiğim kasayı öneririm.
Cooler Master K350 600W Full Siyah Pencereli MidTower Kasa Fiyatı

Ekran kartı olarak bütçeni zorlayabilirsen aşağıdaki linkte verdiğimi almanı öneririm.
MSI Amd Radeon R9 380 OC 2GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı

Anakartını linkte verdiğim anakart yaparsanız 100 TL karda olursunuz.Bu 100 TL 'yi işlemciye yatırarak skylake sistem toplayabilirsiniz
anakart : MSI H110M PRO-VD Intel H110 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX Fiyatı

İşlemci: Intel Skylake Core i5 6500 3.2GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci Fiyatı

Bu dediklerimi yaparsanız kesinlikle daha yüksek performans alırsınız

Öncelikle önerdiğiniz kasanın güç kaynağında +80 sertifikası yok. daha performanssız olacaktır. Ve kasayı bizzat ben test ettim. İçine hiçbir şey girmiyor zar zor anca. Ayrıca yerleştirirken kasanın camı da çiziliyor.

Önerdiğiniz anakart mATX. O anakartların ömrü daha az oluyor.

Kasa technopatın önerdiği bir kasadır. Aylık sistem tavsiyelerinde yazıyorlar.

Sizin önerdiğiniz PSU+Kasa ikilisinde 14TL kazanç sağlanılıyor. Fakat +80 sertifikası olmadığı için verimlilik yapmayacak. Sistemi 550W istese gidecek 600W çekecek. Aradaki 50W kayıp her ay elektrik faturasına yansarsa uzun vadede zarara uğrar.

Sizin önerdiğiniz PSU+Kasa ikilisinde 14TL kazanç sağlanılıyor. Fakat +80 sertifikası olmadığı için verimlilik yapmayacak. Sistemi 550W istese gidecek 600W çekecek. Aradaki 50W kayıp her ay elektrik faturasına yansarsa uzun vadede zarara uğrar.
Ne yani? Codegen, Everest, Frisby gibi markalara mı yönelmeliyiz, 80+ serfitikası için sabıkalı markalara yönelmek saçmalıktan başka bir şey olmaz.

Ne yani? Codegen, Everest, Frisby gibi markalara mı yönelmeliyiz, 80+ serfitikası için sabıkalı markalara yönelmek saçmalıktan başka bir şey olmaz.

Ben Codegen, Everest, Frisby gibi markalara yönelin demedim. Verilen güç kaynağını alternatif olarak gösterdim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı