GTX 960 tabanlı sistem PSU değişim sonrası açılmama sorunu

Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar konuya hemen giriyorum çünkü cidden üzgünüm. Dün akşam yaklaşık 1200 TL vererek GTX960 4GB modelini ve 600W modüler bir PSU aldım. 1-2 saat önce parçaları bilgisayara taktım. Bilgisayar açıldı, ama sadece açılmakla kaldı. Ne ekran geldi ne de başka bir şey. Ekran kartını çıkartıp denedim olmadı. Ne yapmalıyım ve neden böyle bir şey oluyor olabilir? Cidden yardımınıza ihtiyacım var. (İki ay boyunca bunları almak için çalıştım. Boşa gitsin hiç istemiyorum.) @Recep Baltaş @SypeR @JaroxJamaica

Son düzenleme:
Buzzer yok maalesef. Eski PSU da oluyordu. Ancak şu an yanımda değil. 350W'de yetmeyeceğine göre pek bir işime yaramaz sanki. Eski güç kaynağımda 4 pin işlemci için yetmiyordu (galiba). Bende 6 pin bağlantının 4 pinini takmıştım ve çalışmıştı. Ama ofisteki arkadaşlar yapma sorun çıkabilir (işlemci falan yanabilir) dediler. Akşam gidip Vatan Bilgisayar'a taktıracağım belki biz bir hata yaptık diye. İnşallah olur.

Çözümü gözlem yaparak bakacaksın. Açacaksın kasayı ve fanların durumuna bakacaksın. Muhtemelen kabloyu doğru takamamış olabilirsin. Ya da bir ihtimal güç kaynağının arkasındaki düğmeyi kontrol et. Belki açmadığın için böyle bir durum olabilir.

Hepsi takılı. Kasa açılıyor, fanlar dönüyor. İşlemci de her zamanki gibi ısınıyor. (Abartılı şekilde değil tabi ki.) Yanı kısacası herşey normal gözüküyor arkadaşlar.

Arkadaşlar bu arada kusura bakmayın sistemi yazmayı unutmuşum.

A10 7850K
MSI A58M-E33 Anakart
2x4 GB 1600Mhz RAM
600W Xigmatek Modüler PSU
ASUS GTX960 4GB
500GB 7200RPM Seagate HDD
Samsung DVD Writer

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı