GTX 960 ve G3258 GTA V Performansı İncelemesi

Elimden geldiğince bir video çekmeye çalıştım arkadaşlar. Videoda da izleyeceğiniz gibi çoğu ayar en üst seviye açık. İşlemciye aşırı yük bindiren Nüfus yoğunluğu ve Mesafe uzaklığı gibi ayarlar en sonda.

Eğer daha fazla FPS almak isterseniz Post FX'i kısabilirsiniz biraz. Ben normalde ayarları biraz daha kısıp 50 FPS civarlarında oynamayı tercih ediyorum. 60 ve üzeri almak için Nufus yoğunluğu ve Mesafe uzaklığını kısıp diğer ayarları öyle indirmeniz gerekir. Çimleri kısmamın tek sebebi MSAA açıkken çimleri yüksek ayarları aldığımız da çimlik alanlarda FPS'de düşüşler oluyor ve bu beni rahatsız ettiği için çimleri düşük ayarlara aldım.
Zaten MSAA 4x'te ve Doku kalitesi en yüksek'te olduğu için çimler gayet iyi gözüküyor. Çimlerde FPS düşmesinin sebebi MSAA'dır. Onuda belirteyim.

Bu arada yakın zamanda FIFA 15 videosu da ekleyeceğim. FIFA 15'te de oluşan darboğazı da ince bir ayarla halledebiliyoruz. Bunu da belirtmekte fayda var. Üniversite sınavım dolayısıyla zamanım olmuyor bu video biraz gecikebilir.

Monitörüm normalde 1440x900 çözünürlüktedir.
DSR ile çözünürlük 1920x1200 yapılmıştır.

Okuyan herkese teşekkür ederim. İyi seyirler , iyi sosyaller.

Videoda kullanılar sistem;
MSI Z97 PC Mate
EVGA GTX 960 2GB
Pentium G3258 İşlemci (1.2V ile 4.5Ghz O.C)
Hyper 212 Evo İşlemci Soğutucu
Corsair LS 240GB SSD
GSkill 4x2 1600 CL9 Mhz RAM

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Arkadaşlar Shadowplay ile çektim zaten ama youtube'a koyarken kamerayı sabitleyi seçmiştim oda videoyu bu hale getirmiş.

Kapatmayı bulamadım onuda. Yeniden yüklerim videoyu bugün arkadaşlar.

50-60 FPS arası dolanıyor yer yer 70'ide görüyor. Ama ayarları High yapmak için Nüfus yoğunluğu ve Uzaklık mesafesini kısman lazım. Yoksa darboğaz olur. Açıkçası ben 50 FPS ile 30 FPS arasında akıcılık farkı hissetmedim. Post FX'i bir kademe kısarak sabit 40 FPS üzeri alıyorum kendim oynarken.

@JaroxJamaica @Silinen üye @Carlsberg

Video tekrar düzenlenip eklenmiştir. İyi Seyirler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle inceleme için teşekkür ederim. Bende 1 ay sonra bu kartı almayı düşünüyorum. Size şunu sormak isterim: ekran kartının belleğini aştığınız için bir hata veya farklı bir sorunla karşılaştınız mı acaba?

Öncelikle inceleme için teşekkür ederim. Bende 1 ay sonra bu kartı almayı düşünüyorum. Size şunu sormak isterim: ekran kartının belleğini aştığınız için bir hata veya farklı bir sorunla karşılaştınız mı acaba?

Hocam valla ekran kartı 'grafik ayarları' kısmında 3GB'ı aşkın gözüküyor ama daha hiç aşamadım. Bunu bende kafaya takmıştım kartı ilk aldığımda Texture (Doku) ayarları en yüksekte olmasına rağmen geçmeyi ben başaramadım açıkçası. Öyle bir sorunla karşılaşmadım yani.

Hocam valla ekran kartı 'grafik ayarları' kısmında 3GB'ı aşkın gözüküyor ama daha hiç aşamadım. Bunu bende kafaya takmıştım kartı ilk aldığımda Texture (Doku) ayarları en yüksekte olmasına rağmen geçmeyi ben başaramadım açıkçası. Öyle bir sorunla karşılaşmadım yani.

Çok teşekkür ederim. :)

Kısa bir test videosu daha hazırladım. İyi seyirler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı