MSI GTX 960 100ME İncelemesi

İncelemeden önce kartı kullandığım sistemden bahsetmek istiyorum;

Anakart: Asus Maximus VII Ranger
İşlemci: Intel I7 4790K
Ram: Corsair Vengance 1600Mhz 2x4 (2 Adet) 16GB ram
Depolama: Seagate 1TB HDD + 8GB SSD
Kasa: Cooler Master Haf 912 Advance
Güç Kaynağı: Cooler Master GX 750W 80+
Soğutucu: Corsair H60 High-Performance Sıvı Soğutucu

Sistemin genel incelemesi:
[Alındı] I7 4790K ve GTX 960 Tabanlı Sistem | Technopat Sosyal

İncelemeye kartın basitçe artıları ve eksileri ile başlamak istiyorum;

ARTILARI:

+
MSI TwinFrozr V soğutmaya sahip olması.
+ Overclock edilebilirliği.
+ Arkaplaka (Backplate) dediğimiz parçanın ürünü tozdan ve kirden uzun süre koruması.
+ 100ME sürümünün klasik sürüme göre yeşil tonlarda bir temaya sahip olması ve ledlerinde aynı tonlarda yanması

Eksileri

- Donanımsal olarak klasik sürümden "Backplate" dışında hiçbir fazlalığı olmamasına rağmen anormal fiyat fazlalığı
- Ledlerin sadece yeşil rengi bulunması.

Kutu içeriği ise aynen şu şekilde;

1. Kutu tasarımı gayet şık, ekran kartının fotoğrafının bulunduğu kısım diğer kısımlara göre pürüzsüz ve parlak.
IMG_20150601_202001_mini_mini.jpg

2.Kutu her bölgesinde sizi "Oyuncu" hissettirecek detaylara sahip

IMG_20150601_202222_mini.jpg

3.Kutunun içinden başka bir kutu daha çıkıyor ve recep baltaş'ın deyimiyle "Kutuception" yaşanıyor
IMG_20150601_202257_mini.jpg

4. Ayrıca çıkan kutunun içinden güç bağlantı adaptörü ve VGA dönüştürücü çıkıyor
IMG_20150602_151024_mini.jpg

Kart montajından sonra çektiğim görüntüler;

1.Devasa ısı boruları soğutmaya çok büyük destek sağlıyorlar TwinFrozr V gerçekten işe yarıyor.
IMG_20150602_151442_mini.jpg

2.Özel tasarımlı fanlar, kart belirli bir sıcaklığa ulaşmadan çalışmıyor.
IMG_20150602_151503_mini.jpg

Kutu içeriği ve kart genel olarak böyle, şuan oyun testlerinin videosu bulunmamakta ve en yakın sürede ekleyeceğim fakat not aldığım birkaç oyunun FPS değerleri şu şekilde;

Battlefield 4:
battlefield_23-wallpaper-1024x768.jpg

• Maksimum FPS: 90
  • Averaj FPS: 69
  • Minimum FPS: 48

PAYDAY 2:
payday_3-wallpaper-1024x768.jpg

• Maksimum FPS: 120
  • Averaj FPS: 105
  • Minimum FPS: 90

Sonuç:

Sonuç olarak GTX 960'tan oldukça memnun kaldım, 770 veya 760 almayı düşünenler rahatlıkla alabilir fakat MSI tercihinizi EVGA'de kullanırsanız hem soğutma hemde O.C açısından daha çok performans elde edersiniz. AMD tarafından karşılıkları sadece oyun için kullanacaklar için yeterli olacaktır fakat benim gibi video düzenleme konularıyla uğraşıyorsanız mutlaka işinize yarıyacak çözümler sunmakta.
Son olarak kartı aldığınızda elinize alıp montaja başladığınızda kalitesi elinizde hissediliyor. MSI Marketing ekibinede teşekkürlerimi sunuyorum bu kutu tasarımı için. İyi Forumlar.

@Carlsberg
@Uğur DÜNDAR
@TechnoMan46

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun, unutmayıp etiketlediğin için teşekkür ederim :)
Karta gelince, ben bu 100ME'ye ısınamadım bir türlü, pek bir artısı yok ama öyle bir fiyat farkı koymuşlar ki, ayrıca rengi çok güzel ama anakart vs. kırmızı iken olmuyor ya, bana batıyor :D
Tekrar hayırlı olsun, garanti yüzü görmesin :)
Ben de param yeterse Nova'dan bunun 4G modelini, olmadı Vatan'dan normal 2G :)

Hayırlı olsun, unutmayıp etiketlediğin için teşekkür ederim :)
Karta gelince, ben bu 100ME'ye ısınamadım bir türlü, pek bir artısı yok ama öyle bir fiyat farkı koymuşlar ki, ayrıca rengi çok güzel ama anakart vs. kırmızı iken olmuyor ya, bana batıyor :D
Tekrar hayırlı olsun, garanti yüzü görmesin :)
Ben de param yeterse Nova'dan bunun 4G modelini, olmadı Vatan'dan normal 2G :)

Şimdiden hayırlı olsun daha öncede söylediğim gibi stok durumları yüzünden 100ME tercih ettim memnunum 4GB ile arasında 1-2 FPS fark var.

Etiket için teşekkürler :) Tekrar hayırlı olsun hocam :) Malum 29 Temmuz da Windows 10 ile birlikte Dx 12 geliyor. Fps artışı olacak diye iddia ediyorlar. O zaman yine bir test görebilir miyiz? Kusura bakmayın yakın zamanda ben de bu karttan(kırmızı :D) almaya çalışacağım. İnşallah rahatsızlık vermiyorumdur :)

Etiket için teşekkürler :) Tekrar hayırlı olsun hocam :) Malum 29 Temmuz da Windows 10 ile birlikte Dx 12 geliyor. Fps artışı olacak diye iddia ediyorlar. O zaman yine bir test görebilir miyiz? Kusura bakmayın yakın zamanda ben de bu karttan(kırmızı :D) almaya çalışacağım. İnşallah rahatsızlık vermiyorumdur :)

Tabiki, Windows 10 sıkıntı çıkarmazsa çıktıktan hemen sonra Dx 12 testlerini yayınlarım

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı