GTX 960 ve X3450 sistemde ani takılma ve kasmalar oluyor

Taylan Gürbüz

Hectopat
Merhaba 1 yıl öncesine kadar bir PC toplamıştım ve rahat bir şekilde oyun oynuyordum sistem özelliklerim.
GTX 960.
Xeon X3450.
P55-S3 anakart.
HDD 500 GB Barracuda Seagate.
Kingston 4x2 8 GB RAM 1600 MHz DDR3.
Başta aldığım işlemci Xeon X3440'dı ve ısı problemi vardı sürekli yüksek derecelere çıkıyordu bende işlemci uyumlu olmadığını gördüm ve destek sitesinden anakartın seon X3450'yi desteklediğini gördüm ve aldım fakat yine aynı sorun vardı 3.2 GHz'de stress testinde 86 dereceye çıktı. Kule tipi soğutucu da kullanıyorum, anlayamadım pek. Bunun bir çaresi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama YouTube'da izlediğim videoları da boşta 35 derece alıyor diğer kişiler ben 45 50 alıyorum ve oyun oynarken 70 75 dereceye çıkıyor bunun bir çağrwsi yok mu yani ana karttan kaynaklımı acaba.

Merhaba 1 yıl öncesine kadar bir PC toplamıştım ve rahat bir şekilde oyun oynuyordum sistem özelliklerim.
GTX 960.
Xeon X3450.
P55-S3 anakart.
HDD 500 GB Barracuda Seagate.
Kingston 4x2 8 GB RAM 1600 MHz DDR3.
Başta aldığım işlemci Xeon X3440'dı ve ısı problemi vardı sürekli yüksek derecelere çıkıyordu bende işlemci uyumlu olmadığını gördüm ve destek sitesinden anakartın seon X3450'yi desteklediğini gördüm ve aldım fakat yine aynı sorun vardı 3.2 GHz'de stress testinde 86 dereceye çıktı. Kule tipi soğutucu da kullanıyorum, anlayamadım pek. Bunun bir çaresi var mı?
Kasa hava akışı ile alakalı olabilir. Ayrıca kış ile yaz arasında fark oluyor o yüzden ısındığını yeni farketmiş olabilirsiniz.

BIOS sürümmünüz güncel mi? Hızaşırtma yaptınız mı? Termal macunu en son ne zaman yenilediniz?
Termal macunu dün değiştirdim.
Bios nasıl güncelleniyor bilmiyorum aldığımdan beri kullanıyorum hiçbirşey yapmadım.
Overclock yaptım 3.2 ghz intnette insanlar bunu yapıyor ve yükteyken 65 derece alıyor max bende 75 80 derece çıkıp oyunda takılmalar oluyor.

Geri
Yukarı