GTX 960 vs RX 470

Yasin A.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. Aklımda GTX 960 ve RX 470 var. Kendim Nvidia taraftarıyım fakat RX 470 çok hoşuma gitti. Daha önce birkaç kere AMD ekran kartında driver kurarken sıkıntı çektim. Alacağım her iki kart da MSI olacak. Nvidia'nın programlarını seviyorum GeForce Experience vs. kullanmak istiyorum.
Şimdi sorum şu ;
  1. RX 470 alınca AMD (artık ne geliyorsa) programları vs. kurulacak mı ? Yoksa sadece MSI programlarımı kurulacak ?
  2. GTX 960 alınca sadece MSI programlarımı kurulacak yoksa Nvidia programları da kurulacak mı ?

1. Yüklerken hızlı kurulumu seçersen Raptr gibi uygulamaları da kurar. Bunları istemiyorsan özel kurulumu seçmelisin.
2. Aynı şekilde.

Markaların programlarını ayrıdan kurarsın.

RX 470 Almanı tavsiye ederim.900 tl gibi bir fiyatı olucak ve gtx 960'dan %30 ila %35 arasında daha fazla fps alıyor.RX 480'den ise 5 ila 10 fps daha az.Driverda sıkıntısını yaşadığın ekran kartıda muhtemelen eskidir.

Dostum bazi sitelerde okudum msi rx 470 gaming x 4g versiyonu 750 800 arasinda msi rx 470 gaming x 8g versiyonu 900 950 tl arasi olcakmis ve istiosan rx 470 in testlerine bak birak gtx 960 i gtx 970 le yarisan bir kart.

GTX 960 alınabilir ama bazı ağır oyunlarda malesef çok iyi performans sağlayamıyor. Mesela Rise of the Tomb Raider, Witcher 3 gibi oyunlarda 1920x1080 çözünürlükte biraz tökezliyor. Tabii sen oyun içi grafikleri Ultra değil, High yaparsan bu değerler biraz daha yükselir, orası da var.

Eğer monitör çözünürlüğün 1600x900 yada ondan daha düşükse al ama 1920x1080 ise RX 470 daha iyi olacaktır.

Diğer oyun performans değerleri için: ASUS Radeon RX 470 STRIX OC 4 GB Review

2.jpg
3.jpg

Ben GTX 960'ı hiç beğenmedim şahsen. RX 470 mükemmel bir kart bence ve AMD yazılım konusunda geri olduğunun farkında ve bununla ilgili hareketsiz değiller. Nvidia fanboylarını dinlemeden AMD git bence.

Ben GTX 960'ı hiç beğenmedim şahsen. RX 470 mükemmel bir kart bence ve AMD yazılım konusunda geri olduğunun farkında ve bununla ilgili hareketsiz değiller. Nvidia fanboylarını dinlemeden AMD git bence.
Aslında bakarsan ben de nvidia taraftarıyım ama banada RX 470 çok güzel geldi. Fakat nvidia sevdiğim için arada kaldım çok kararsızım. :(
GTX 960 alınabilir ama bazı ağır oyunlarda malesef çok iyi performans sağlayamıyor. Mesela Rise of the Tomb Raider, Witcher 3 gibi oyunlarda 1920x1080 çözünürlükte biraz tökezliyor. Tabii sen oyun içi grafikleri Ultra değil, High yaparsan bu değerler biraz daha yükselir, orası da var.

Eğer monitör çözünürlüğün 1600x900 yada ondan daha düşükse al ama 1920x1080 ise RX 470 daha iyi olacaktır.

Diğer oyun performans değerleri için: ASUS Radeon RX 470 STRIX OC 4 GB Review

Eki Görüntüle 178931 Eki Görüntüle 178932
Monitörüm 1440x900 çözünürlüğünde monitör almayı da düşünmüyorum. Zaten ultra gibi bir ayarda oynama gibi bir isteğim yok. High benim için gayet yeterlidir.

Bence monitör almalısın 1080p'de oynamak varken o monitörle oyun mu olur hocam kendine yazık etme. RX 470 alacaksan high'i unutup ultra'da oynayacaksın bide hocam o da var. :) Amd yazılım konusunda gelişiyor nvidianın sevimliliği gidecek yakında.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı