Gtx 960'lı Sistemde düşük FPS Sorunu

ZukoTr

Hectopat
Daha fazla  
upload_2015-12-26_17-59-10.png

Merhaba arkadaşlar resimde gözüken sistem ile oyunlarda düşük fps alıyorum cs-go da aldığım fps 1024-768 de 100-200 arası bazen 100 den düşük Fps bile alıyorum Gta 5 de ise high'da 60-70 arası alıyorum ama araba sürerken fps 45 e kadar düşüyor. Bu Fps sorunu sadece bu oyunlarda değil çoğu oyunlarda oluyor yardım ederseniz sevinirim.
Ekran Kartı: Zotac gtx 960 4g amp edition Ekran kartının sıcaklığı 51 dereceyi geçtiğini daha görmedim.
Güç kaynağı:Su anda 300 watt'lık güç kaynağı kullanıyorum 1 hafta sonra yeni güç kaynağı alıcağım arkadaş güç kaynağı yüzünden olabilir dedi doğru mudur ?
Ekran çözünürlüğüm : 1440-900

Son düzenleyen: Moderatör:
300W az bu sisteme 500 550 600 650'lik al FPS PC zamanina gore dogal olarak düsücek.
Hep ayni performans beklenemez. Isınır bisi olur grafikler cogalir azalir normaldir. Drop yemiyorsa sorun olmaz bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak işlemcin o kadar güçlü bir işlemci değil. İkinci olarak o PSU sistem için çok az sorunun o yüzden olduğunu düşünüyorum. Sana 550W Corsair'in VS550 modelini öneririm. 200TL civarı bir fiyatı var. Hemde 80PLUS.

Hocam işlemciniz o kadar da ezik değil ve ayrıca işlemciniz bir APU yani hem işlemci hem de grafik işlemci görevi görüyor. Tıpkı Intel HD Graphics gibi. Neyse Nvidia kontrol panelinden varsayılan grafik işlemcinizi yüksek performanslı Nvidia işlemcisi olarak seçin ve tekrar deneyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı