GTX 960M Laptop Vice City'de kapanıyor

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Bilgisayarım yaptığım işlemden işleme değişerek kapanmakta. Mesela sistemde GTA V oynarken kasma kapanma olmazken Vice City oynarken kapanıyor. Aynı şekilde bir video renderi yaparken de kapanıyor. Ya da çok uzun süre açık kalırsa sıcak olmamasına rağmen kapanıyor. Sıcaklık değerlerine baktığımda anormal bir durum göremedim. Ayrıca Unreal Engine 4 programında da kapanmakta. Bu sorunla aylardır uğraşıyorum kafayı yiyeceğim. Sistemi belirtmek gerekirse; 8 GB RAM, GTX 960M ekran kartı, i7 5700HQ işlemciye sahibim. Sorun gerçekten garip. Daha zor işlemlerde bir şey olmazken daha basit işlemlerde sorun yaşayabiliyor.

Cihazda pil yoksa şarj aletinde sorun olabilir. Başka aletle deneme imkanın var mı? Kablosu bozulmuştur belki de pil olmadığından anında kapanıyordur.
Sarj aletindeki dikdörtgen kısıma gelen ve prizden gelen kısmı değiştirme imkanım var şu anda. Başka bir laptoba ait olan bu kabloyu taksam sorun çıkar mı ?
Hocam Teknik Servise sorun birde belki bir yerler kısa devre falan yapıyordur.
Peki bunu anlayabileceğim bir yöntem var mı ? Anakarttan kaynaklı olduğunu düşünüyorum acaba stres testi falan mı yapsam ?

Sarj aletindeki dikdörtgen kısıma gelen ve prizden gelen kısmı değiştirme imkanım var şu anda. Başka bir laptoba ait olan bu kabloyu taksam sorun çıkar mı ?

Peki bunu anlayabileceğim bir yöntem var mı ? Anakarttan kaynaklı olduğunu düşünüyorum acaba stres testi falan mı yapsam ?
Testlerden falan anlaşılmaz sanırım Fiziksel olarak bakılması gerekebilir.

Sorun sanırım kablodan kaynaklı. Şu an video renderini başarıyla almış bulunmaktayım. Tabii iş render ile bitmiyor diğer durumları da kontrol edeceğim gerekirse servise yollayacağım.
Sorun halen daha devam ediyor. Sizce tüm donanımlara sırasıyla stres testi yapmalı mıyım ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı