GTX 960M Oyunlarda Nasıl?

Reis70

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar inşallah yakında bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum ancak alacağım bilgisayarda 960m ekran kartı var sizce nasıl, iyimi? 960m hakkında ne düşündüğünüzü söylerseniz sevinirim bilgisayarı oyun için alıyorum. 960m veya 900m serisinde başka önerileriniz olursa söylerseniz sevinirim. :) (öerileriniz 960m üstü olmasın çünkü pahalı) Oynadığım oyunlar Euro Truck Simulator 2 , GTA V , ve diğer oyunlar.

GTX 960M iyi bir işlemci ile mesela İ7 4720HQ, İ7 5700HQ, İ7 6700HQ ile güzel işler yaratabilir.Ben Lenovo Y50-70 modelinde İ7 4720HQ ve GTX 960M 4GB kullandım.Laptop elektrik süpürgesine döndü, klavye sıcaklıktan el değmez oldu ama aldığım performans masaüstü seviyesinde bir performanstı ama ben msi afterburner ile biraz o.c ayar çektim.Sonuç olarak HQ işlemciler ile harikalar yaratan bir ekran kartı.GTX 970M olan laptoplara 2 katı para dökmeye değmez bence.

Leş mi ? senin leş dediğin ekran kartı güncel oyunları high da açıyor.

Bu arada ultra takıntınız yoksa alabilirsiniz.
Güncel oyun derken hangisi ? Leş demek haksızlık . İşin şaka tarafı. Oyunları high ta sadece açar. 60 fps alamazsın. En az 970m li laptop alınmalı eğer ben Fallout 4 ü ultrada 50-60 fps arası almak istiyorsam.

GTX 960M iyi bir işlemci ile mesela İ7 4720HQ, İ7 5700HQ, İ7 6700HQ ile güzel işler yaratabilir.Ben Lenovo Y50-70 modelinde İ7 4720HQ ve GTX 960M 4GB kullandım.Laptop elektrik süpürgesine döndü, klavye sıcaklıktan el değmez oldu ama aldığım performans masaüstü seviyesinde bir performanstı ama ben msi afterburner ile biraz o.c ayar çektim.Sonuç olarak HQ işlemciler ile harikalar yaratan bir ekran kartı.GTX 970M olan laptoplara 2 katı para dökmeye değmez bence.
Değeeeer.

Güncel oyun derken hangisi ? Leş demek haksızlık . İşin şaka tarafı. Oyunları high ta sadece açar. 60 fps alamazsın. En az 970m li laptop alınmalı eğer ben Fallout 4 ü ultrada 50-60 fps arası almak istiyorsam.

Değeeeer.
Konuyu açan arkadaş gtx 960m ve üstü olmasını istemiyor çünkü pahalı haklıda gtx 970m li en ucuz monsterlar 4400 tl. Tabi ki siz de haklısınız arada iki kat performans farkı var. Değmesine değer ama pahalı.

GTX 960M ile FullHD çözünürlükte yüksek ayarda 45 FPS alırsın. Orta ayara düşürürsen FullHD çözünürlükte 60 FPS'yi görürsün. Eğer alacağın notebook'un ekran çözünürlüğü 1366x768 ise GTA V'i yüksek ayarda sabit 60 FPS oynarsın.

2.jpg

3.jpg

Son düzenleme:
Öncelikle görüşlerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim arkadaşlar sonuç olarak bir çok kişi tercih etmiş 960m'i ancak bazı kişiler 960m'in daha üslerini söylemişler arkadaşlar kesinlikle üstü değer ancak para konusunda artış olduğu için onları maalesef tercih edemiyorum ve tüm herkese görüşleri için teşekkür ediyorum. 960m alacağım. :)

Merhaba benim ekran kartım gtx 960m 16gb ramim var fakat girdiğim oyunlarda mesela lol girdiğim zaman ekranda cizgiler çıkıyor ekran gidiyor tekrar geliyor yada atıyor oyundan pubg de ise crash report diye hata veriyor csgoda sıkıntı yapmıyor bu sorunu çozemedim laptop kulanıyorum içini temizlesem düzelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı