GTX 960M ve I7 4720HQ Sıcaklık Problemi

Hydradioactive

Hectopat
MSI GE70 2QE APACHE PRO cihazım var. GTX 960m ekran kartı 12 GB RAM ve Intel Core i7-4720HQ işlemcim var. Oyunları açar açmaz GPU 90 CPU ise 87'ye dayanıyor. Temizlik ve termal macun değişimi 2-3 gün önce yapıldı cihaz hızlandı ama sıcaklık değişiminde gram oynama yok. Bonus bir soru daha, oyun oynarken görev yöneticisinde işlemci hızım 0.78 1.2 değerler gösteriyor normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı'dan dolayı olabilir. Macun kaliteli bir macun muydu ve bu işlemi bilen biri mi yaptı ?
Tamirciye yaptırdım. Hangi macunu kullandı bilmiyorum açıkçası ama hangi macun olursa olsun bir derece oynar diye düşünüyorum. Hiç oynama olmadı. Sorunu çözemeyince Throttlestop ile işlemci hızımı sabitlemeyi denedim voltaj ayarlarıyla hiç oynamadım sadece birkaç test yaptım ve çok fazla bilgi sahibi olmadığım konuları kurcalamamam gerektiğine karar verip Throttlestop ve oluşturduğu dosyaları sildim (İnternette birisi bu işlemin ayarları eski haline çevireceğini söylüyordu.) Önceki değerler hakkında kesin bir fikrim yok ama işlemcim turbo ile 3.6 ya kadar çıkabiliyor olmasına rağmen şu an boşta ve basit işlerde 1.2 gibi değerler oyunda ise 2.5-2.7 gibi değerlerde dolanıyor. Bu değerler normal mi?

Bilgiayarcıların geneli özellikle 3-5 TL değerinde termal macun alıp kullanır 8-9 ay sonra öncesine geri döner. Fan belki çalışmıyor anakart üzerindeki fan slotunu iyi takamadı unuttu. BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara getirmeyi de deneyebilirsiniz. Kaliteli macunlar 2 sene rahat gider 40 TL civarında hatta termal pad bile kullanabilirsiniz. Yeni nesil pek çok dizüstü bilgisayarda kullanılır kimi servislerde ondan bulunduruyor. Son tavsiyem merkezi büyük firmalar biraz daha fazla para ister ama kafadan savma işleri olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı