GTX 960'tan RTX 2060'a geçmek

Evet çok teşekkür ediyorum yorumlarınıza genel olarak cevaplıyayım, bende dar boğaz olucağını biliyorum fakat belirttiğim gibi birden sistemi yenileyecek maddi gücüm yok aylık aldığımız yediğimiz belli :) Benim ekran kartımdan başlamamın sebebi hem şuan ki parçalarımla dar boğaz olsa bile beni idare edebilicek olması hemde fiyatının diğer parçalara nazaran yüksek olması. Bunun altından kalktıktan sonra gerisi gelir diye düşünüyorum. Şuan ki sistemimden memnunum aslına bakarsanız geleceğe yönelik biraz RTX 2060 düşündüm. RTX 2070 veya üzerini şuan açıkçası düşünmüyorum çünkü fiyat performans yönüne odaklandığımda 2070 ve 2080 hem benim bütçemi çok zorlar hemde şuan ki mevcut oyunlarda aralarında ki fark 10-15 fps. Ultra ayarlarda oynayan bir oyuncu değilim açıkçası bu arada MSI Optix Mag24C1 144 hz monitörüm var. Daha çok düşük ayarlarda 144 FPS ve üzerine odaklanıyorum. Daha ilerisi için AMD öneren arkadaşlar olmuş, biliyorum şuan AMD çok yol katetti ve kendini yeni bir seviyeye çıkarttı, ama amd bende çocukluk travması gibi, 100 dereceyi bulan işlemciler, bilgisayarın tamirden bir ay sonra aynı sorunları tekrarlaması vesaire.. Uzak durmaya çalışıyorum.

İşlemci konusunda AMD önemli yol katetti. Ekran kartı olarak RX serisi yüz güldürdü ancak Vega serisi pek bekleneni veremedi. Ekran kartı için bütçeniz 2000 TL üstündeyse Nvidia tavsiye ederim. Ancak işlemci olarak Ryzen serisi gerçekten başarılı ve daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı