GTX 970 Anakart, RAM ve İşlemci

reçelkaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu gün eksen bilgisayar'dan kapıda ödeme ile bu üçlüyü almayı düşünüyorum. İşlemcim i5 4460 olacak o kesin. Size sorum ise ben 2 ram slotu kullanmayı düşünüyorum,sizce h81m-p33 alsam bana çok eksisi olur mu ? Ekran kartını sonradan alacağım gtx970 düşünüyorum bu ekran kartıyla uyum sorunu olur mu ? Performansını etkiler mi? Ram tek 8gb almayı düşünüyorum dual channel yapsam etkisi çok mu gözlenir?
Ve eksen bilgisayardan 8gb ram önermenizi rica ediyorum.

Bu arada technopat.net sayesinde ben de artık yeni bir sistem topluyorum. Fikirlerimi geliştirmemde,önerileriyle,destekleriyle yardımcı olan tüm technopat'lara teşekkürü bir borç bilirim.

@Recep Baltaş

Arkadaşlar konu günceldir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar yardım edin.

Kasan çok eskiyse sadece ATX platformunu destekler, o yüzden ATX alırsın. Eğer yeni kasa alıcaksan iki platformu da destekleyecek, mATX ile ATX arasında boyut dışında bir fark yok.

Fark yok gibi ama yeni alacağın kasamım ön panelinde USB 3.0 olacaksa ona uygun bir anakart al. Bu anakartlarda sadece arka tarafında USB 3.0 varken ön tarafa USB 3.0 desteği yok, USB 2.0 desteği var. Eğer alacağın kasada USB 3.0 özelliği yoksa o zaman bunlardan bir tanesini seçebilirsin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı