GTX 970 CW ve bellek sorununa rağmen alınmalı mıdır ?

Teknosas

Hectopat
Daha fazla  
1-2 ay içinde GTX970 alıcagım ama CW sorunu yani ses sorunu cızırtılar falan varmış. Ved e 3,5 bellek kulanımı varmış. Sizce bu durumda GTX 970 mi alınmalı R9 390 mı alınmalı?
GTX 970 4 GB
R9 390 8 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
1-2 ay içinde GTX970 alıcagım ama CW sorunu yani ses sorunu cızırtılar falan varmış. Ved e 3,5 bellek kulanımı varmış. Sizce bu durumda GTX 970 mi alınmalı R9 390 mı alınmalı?
GTX 970 4 GB
R9 390 8 GB

Coil whine şans işi. Eğer CW çıkarsa hemen birebir aynısıyla değiştirebilirsin.
Eğer 1080p çözünürlüğün dışına çıkmazsanız, birden fazla monitör bağlamazsanız da 3.5 GB Vram in sorun yaratacağını düşünmüyorum.

CW çok da büyütülecek bir sorun değil bence. "Kafanı kasanın içine kadar sokmazsan kolay kolay duymazsın." demişti bir arkadaş. Zaten benim şimdi ki kasam elektrikli testere gibi ses çıkartıyor. FPS'ye etki etmediği için çok da önemsemiyorum :D VRAM sorunu ise 4K monitorün yoksa bir sorun teşkil etmez. Bende 4000 TL'ye sistem topluyorum ve MSI GTX 970 alacağım :)

GTX970 1080p'nin dışına çıkılmadığı sürece 3.5GB VRAM'in bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Coil Whine ise tamamen şans işidir ama ses çok gürültü yapmazsa ve sizi rahatsız etmiyorsa bir kaç ay kullandıktan sonra Coil Whine sesi gidiyor.

Merhabalar yaklaşık 15 gün önce gtx 970 4g msi modelini aldım. Birkaç oyunda ani fps düşüşleri ve ani gpu kullanımı düşüşleri aldığım için kartı aldığım yere götürüp durumu anlatıp kartın sıfırı ile değiştirdim fakat bu birkaç oyundaki sıkıntılar gitmedi. Daha sonra bu olayı araştırıp bütün 970 kullanıcıların bu sorunu yaşadığını öğrendim. Sorun 3.5+5 vram sorunundan kaynaklandığını öğrendim. Sonra ümidi kesmedim ve oyun testlerine devam ettim ve o günden beri ubisoft oyunları hariç hiçbir oyunda sıkıntı yaşamadım. Bu vram meselesi sorunu yaratmıyordu asıl sorun bu vram meselesine göre oyun optimizesiydi.
Yani watch dogs ac black flag ve ac unity oyunlarının optimizesi ile alakalıydı.
Bu yüzden kafan rahat etsin. Coil whine hiç sıkıntı değil. Farkına bile varmazsın.
Ben şimdi bu kartı geri kakalayıp r9 390 almayı planlıyorum bu tip sorunlarla birdaha uğraşmamak için. Tavsiyem gtx 970 neden dersen. Nvidia kalitesi derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı