GTX 970 GTA 5 PErformansı

Arkadaş belirtmiş bilgisi olmadığını ve foruma da yeni katılmış bilmemesi gayet normal. Ama 10 yıl götürecek bir PC zor dostum en fazla 5 yıl idare eder.

@Recep Baltaş Benim sistem 9 senelik. İşlemci Pentium sen düşün.

Kullanmaman gereken sistemi kullanıyorsan benim yapabilecek bir şeyim yok. Bir PC'nin ömrü en fazla 8 senedir. Nokta.

Ayrıca GTX 970 GTA 5 performansına da burada baktık:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya arkadaş siz bu adamın niye bu kadar üstüne geldiniz ki. Bir sakin olun adam bilmiyorum demiş. Ben bir sistem önereyim:

Ekran kartı: Evga GTX970 SSC ACX 2.0+ GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

İşlemci:
Core i7 4790K Soket 1150 4.4GHz 8MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Anakart:
H97-PRO - Vatan Bilgisayar

Ram:
Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

Kasa: Zalman Z5 Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Güç Kaynağı:
Corsair Cx Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

HDD:
Seagate 3.5" 1Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar

Fakat bu sistem 10 yıl gitmez, 10 yıl gidecek sisteme en az 16 GB ram ve xtreme serisi işlemci falan kullanman gerekir ne bileyim. Ayrıca 10 yıl gidecek sisteme en az 10.000 TL harcaman gerekir o da 10 yıl sonrasına beklediğin gibi çıkmayabilir. Demek istediğim PC'ler o kadar uzun süre gitmez bence.

Düzenleme: Verdiğim sistemin maliyetini biraz düşürmek isterseniz ekran kartında EVGA yerine başka bir marka tercih edebilirsiniz, diğer markalar daha ucuz.

GTA 5'te 1080p'de 60'ın üstünde FPS değerleri elde edebileceğini düşünüyorum. Hiç bir oyunda sıkıntı çekmezsin, 1080p'de optimizasyonu iyi olan hiç bir oyunda 50 fps'nin altına düşmezsin bence.

Düzenleme: Ayarlar tabii ki ultra yaparsın sıkıntı çekmeden akıcı bir şekilde istediğin oyunu oynarsın ama dikkat et Crysis 3 zorlayabilir :)

Şimdilik stok fanıyla kullanın. Tekrardan bütçeniz olduğunda, işlemci soğutucu ve ssd alırsınız.
1.PNG

Koymuş olduğunuz kasanın içindeki güç kaynağının bilgilerini görebiliyor muyuz? 80+ sertifikası varsa tamamdır güzel sistem yoksa kasa ve PSU'yu ayrı öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı