GTX 970 Hâlâ Güncel Midir ?

Dark Owl

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Sizce aşağıda saydığım parçalar hâlâ yeterince güncel mi ? Şu anda alınabilir mi ?

İşlemci : Intel Core i5-4460
Ekran Kartı : MSI GTX 970

Kullanılabilir durumda, performansları gayet iyi. Fakat İşlemci 6400 olabilir. Aralarında performans farkı yok fakat,
güncel olduğundan sistemini ileride yükseltirken hem sorun çıkarmaz, hem de daha ucuza mal olur.
GTX 970 hala güncel. Pascal mimarili kartlar çıktıktan sonra bile güncelliğini korur bana göre.

GTX 970 alabilirsiniz fakat işlemci ve anakart tarafında 1151 soketi daha mantıklıdır.

Bence eğer sabrın varsa Haziran-Temmuz'da sergilenir en geç Ekim ayına kadar mağazalara düşer Yeni GTX 1080 ve 1070.Aynı zamanda GTX 4XX Seriside.

Bütçeniz daha fazlasına (i5 6500, i5 6600; R9 390X, GTX 980) yetmiyorsa i5 6400 ve MSI GTX 970 güzel bir ikili olacaktır. Şu an nVidia'dan Pascal hakkında ses seda yok, olsa bile Skylake ve Maxwell uzun süre güncelliğini koruyacak mimarilerdir. Zaten Pascal ekran kartlarının ülkemizde çok uzun süre 2000 TL'nin aşağısına ineceğini zannetmiyorum.

DDR4 bende öneririm. Şahsen kullanıyorum ve çok memnunum. Ekran kartı olarak da o fiyat aralığında daha iyisi yok diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı