GTX 970 i5 3470 düşük oyun performans

İşletim sistemi
Windows 10

burkybaba

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.
  • Galax GTX 970 Black Edition ex OC
  • i5 3470 3.4 GHz
  • RAM 8 GB 1333 MHz tek kanal

Ben bilgisayarımda ekran kartımı tam performansıyla kullanamıyorum. Kullanmak istediğim zaman ayarları sona çekiyorum bu sefer de RAM yetersiz kalıyor ve FPS'im düşüyor. Halbuki YouTube benchmark testlerinde bu sistemle bu ekran kartı çok rahat besleniyor. Yapmam gereken nedir? Sistemin benden önceki sahibi termal macun yenilemesi falan yapmamış sanırım, komple bakımdan geçirsem sorun düzelir mi? Çünkü 1080p yüksek ayarlarda GTA V'te ekran kartı kullanımım %30'larda ama işlemci tamamen kullanılıyor ve 100 dereceleri görüyor. Destek bekliyorum

İşlemcin çok ısınıyor ve BF1-5 gibi oyunlarda GTX 970'i besleyemez, o şekilde kullanma bilgisayarı, işlemcinin bakımını yap. 100 derece oldukça yüksek bir değer.

Merhabalar.
  • Galax GTX 970 Black Edition ex OC.
  • i5 3470 3.4 GHz.
  • RAM 8 GB 1333 MHz tek kanal.

Ben bilgisayarımda ekran kartımı tam performansıyla kullanamıyorum. Kullanmak istediğim zaman ayarları sona çekiyorum bu sefer de RAM yetersiz kalıyor ve FPS'im düşüyor. Halbuki YouTube benchmark testlerinde bu sistemle bu ekran kartı çok rahat besleniyor. Yapmam gereken nedir? Sistemin benden önceki sahibi termal macun yenilemesi falan yapmamış sanırım, komple bakımdan geçirsem sorun düzelir mi? Çünkü 1080p yüksek ayarlarda GTA V'te ekran kartı kullanımım %30'larda ama işlemci tamamen kullanılıyor ve 100 dereceleri görüyor. Destek bekliyorum.

Sıcaklık çok yüksek eski sistemimde i7 3770K vardı çok güçlü bir işlemciydi GTX 1080 taktım tam performans besliyordu 16 GB RAM ile o sisteme RAM ve işlemci soğutucu takviyesi şart.

Sıcaklık çok yüksek eski sistemimde i7 3770K vardı çok güçlü bir işlemciydi GTX 1080 taktım tam performans besliyordu 16 GB RAM ile o sisteme RAM ve işlemci soğutucu takviyesi şart.

3770k almayı düşünüyorum açıkçası lakin önce bir temizlik ve termal macun yenilemesi şart sanırım RAM 16 GB yaptıktan sonra inşallah sorunum devam etmez.

3770k almayı düşünüyorum açıkçası lakin önce bir temizlik ve termal macun yenilemesi şart sanırım RAM 16 GB yaptıktan sonra inşallah sorunum devam etmez.

Dediğim gibi işlemcinin termal değerleri önemli çok sıcak çalışmamalı 80 derece üstü fazla masaüstü için.

Sıcaklıkları zaten kendin de söylemişsin, o ciddi bir sorun konumunda şu an. Düzelttiğin vakit hissedebileceğin şekilde bir performans kazancı olur elbet fakat işlemciye ciddi yük bindiren triple A veya online çok oyunculu (BF gibi) kaliteli yapımlarda 3470'in GTX 970'in sunabileceği maksimum performansı biraz da olsa geriye çekebileceği de doğal 1080p çözünürlük sınırları içerisinde bir gerçek..

Sıcaklıkları zaten kendin de söylemişsin, o ciddi bir sorun konumunda şu an. Düzelttiğin vakit hissedebileceğin şekilde bir performans kazancı olur elbet fakat işlemciye ciddi yük bindiren triple A veya online çok oyunculu (BF gibi) kaliteli yapımlarda 3470'in GTX 970'in sunabileceği maksimum performansı biraz da olsa geriye çekebileceği de doğal 1080p çözünürlük sınırları içerisinde bir gerçek..
AAA Oyunlarda gözüm yok hala eski oyunları oynamayı seven birisiyim hikayesi güzel olsun yeterki ama 970 ile GTA 5 de 45 50 FPS leri görmek üstüne kullanımın %30 larda olması üzücü yani 1050 ti seviyesinin altında bence bu performans
Eğer şimdi bütçen var ise 3770k ya geç yok ise işlemcine yeni bir fan alıp, termal macun sürersen de faydası olur.
Bütçe sıkıntı biraz ama AliExpress den falan halledecez bi şekilde

AAA oyunlarda gözüm yok hala eski oyunları oynamayı seven birisiyim hikayesi güzel olsun yeter ki ama 970 ile GTA 5 de 45 50 FPS'leri görmek üstüne kullanımın %30'larda olması üzücü yani 1050 Ti seviyesinin altında bence bu performans.

Bütçe sıkıntı biraz ama AliExpress'den falan halledeceğiz bir şekilde.

İlla işlemci almanıza gerek yok i5 3470 970 besler Turbo frekans soğutma ve çift kanal RAM önemli yani 2x8 GB RAM takarsanız ve soğutmayı iyi sağlarsanız çok çok aza iner darboğaz illaki i7 3770K almanıza gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı