GTX 970 ısınma sorunu

Lrestra

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, geçen gün CS:GO oynarken fanları kapalı unutmuşu (manualde kullanıyorum) daha sonra birden fanlar açılıp kapandı baktıgımda 90 dereceyi gördüm. Hemen fanları açtım tabiki ama şunu merak ediyorum ekran kartı zarar görmüş müdür ve gördüyse nereden öğrenebilirim/anlayabilirim? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları kapatırsan ısındığında kart kendini kapatır. Burumda GPU zarar görebilir, lehimleri bile atabilir. Her arıza aynı gün anlaşılmıyor maalesef. Ekran çizgilenme sorunu mesela. Daha önceden oluşan bir sorunun ilerlemesi sonucu bile olabiliyor. Fanlara müdahale etmemeliydiniz. Umarım bir şey olmamıştır.

Kendini kapatmadı. Sadece fanlar bi an çalıştı durdu 90 dereceydi. 90 derece çok mu fazla GTX970 için? Yani zarar verebilecek kadar fazla mı?

Ayrıca ekran kartında CW sorunu da var ve garantisi devam ediyor. CW diye götürüp değiştireyim mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları ellemene gerek yok zaten otomatik ayarlıyor devrini. Kartı servise yolla bir dahada fan devrini 0' a almamanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı