GTX 970 marka arasındaki farklar

makifkara

Hectopat
Daha fazla  
Markalar arasında fazla performans farkı var mıdır? Vatan'a Asus'un gelmesini bekliyorum şu anda ancak ellerinde MSI GTX970 GAMING 100ME GDDR5 modelinin olduğunu söylediler. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Markalar arasında çok fazla FPS farkı olmuyor. 1-2 FPS fark eder genelde. Fakat şöyle bir durum var.
Evga FTW ve Classified kaymak tabaka GPU ve kaliteli bileşenler kullanırken Evga S.C, daha sıradan GPU ve biraz daha az kaliteli bileşenler kullanır.
"Peki ben aynı FPS'yi alacaksam neden daha iyi GPU'ya daha fazla para vereyim" dediğini duyar gibiyim. Evga FTW'ye attığın O.C'yi S.C'ye atamazsın. Ne soğutması izin verir ne içindeki GPU. Fark burada oluşuyor kaba olarak.
Senin alacağın iki kart arasında MSI olan model bir gömlek düğmesi daha üstündür belki. Ben senin yerinde olsam fiyatı uygun olanı alırdım. Her iki marka da "keşke diğerini alsaydım" dedirtmez.

Markalar arasındaki ilk fark; GPU hızlarının az yada çok olması sonucunda oluşan frame sayısı yani performans farkı. Ancak EVGA ve MSI arasındaki MHz farkları, oynadığın oyuna yansımaz yada hiç farkedemezsin.

Geriye bileşen kalitesi, soğutma performansı, sessizlik ve teknik servis gibi kriterler kalıyor. Bu kriterleri göz önüne alarak MSI GTX 970 100ME'yi öneririm.

Galax'ın HOF modeli biraz daha pahalı ama saat hızı yüksek ve daha çok O.C edilebiliyor ayrıca çok şıkda görünüyor tavsiye ederim.Ayrıca bende almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı