RTX 2060 marka ve model arasındaki farklar

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 6B
S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

Aralarındaki fark, fark edilecek ve fazla para vermeye değecek kadar büyük mü?

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz, neden? Zotac yazılımları iyi ve stabil midir? Ben sırf yazılımlarının iyi olması nedeniyle her zaman MSI tercih ediyorum.

MSI markasını görünce uzaklaşıyorum artık. O kadar dandik marka ki anlatamam size. Yardımcı programları ile anca göz boyuyor adamlar. Onlar bile düzgün çalışmıyor. Durduk yere aynı anda hem anakartım hem de ekran kartım bozuldu ikisi de ne tesadüf MSI marka. Arkadaşıma sıfır MSI marka ekran kartı aldık aldığı gibi sorun yaşadı geri verdik ASUS aldık şu an rahat rahat kullanıyor. Programları zaten çöp sistemi kasmaktan başka bir işe yaramıyor. Gaming App yazılımı zaten kesinlikle çöp. Sistemi kastırıyor tuhaf tuhaf cızırtı sesleri çıkartıyor sistem. Önermiyorum. Ekran kartı alacaksanız ASUS'tan şaşmayın. Alternatif olarak Zotac'ta çok iyidir. Senelerce kullanmıştım bir sorun çıkarmamıştı. MSI almayın da ne alırsanız alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI markasını görünce uzaklaşıyorum artık. O kadar dandik marka ki anlatamam size. Yardımcı programları ile anca göz boyuyor adamlar. Onlar bile düzgün çalışmıyor. Durduk yere aynı anda hem anakartım hem de ekran kartım bozuldu ikisi de ne tesadüf MSI marka. Arkadaşıma sıfır MSI marka ekran kartı aldık aldığı gibi sorun yaşadı geri verdik Asus aldık şuan rahat rahat kullanıyor. Programları zaten çöp sistemi kasmaktan başka bir işe yaramıyor. Gaming App yazılımı zaten kesinlikle çöp. Sistemi kastırıyor tuhaf tuhaf cızırtı sesleri çıkartıyor sistem. Önermiyorum. Ekran kartı alacaksanız Asus'tan şaşmayın. Alternatif olarak Zotac'ta çok iyidir. Senelerce kullanmıştım bir sorun çıkarmamıştı. MSI almayında ne alırsanız alın.
Her markanın sorun yaşayan tüketicileri olur. ASUS Tuf serisinde ısınma sorunu yaşayan çok insan var. Benim gibi MSI alıp hiçbir sorun yaşamayanlar da var. Monitör konusunda en kötü bulduğum marka MSI'dır.

RTX 2060S al, ve Ventus model alma. Arka plakası plasitğimsi, normalde arka plakası metal veya metalimsi olur.
İşlemcim 7600k. OC yapsam da 2060S ile darboğaz yapacaktır. 2060 düşünüyorum hala.
MSI markasını görünce uzaklaşıyorum artık. O kadar dandik marka ki anlatamam size. Yardımcı programları ile anca göz boyuyor adamlar. Onlar bile düzgün çalışmıyor. Durduk yere aynı anda hem anakartım hem de ekran kartım bozuldu ikisi de ne tesadüf MSI marka. Arkadaşıma sıfır MSI marka ekran kartı aldık aldığı gibi sorun yaşadı geri verdik Asus aldık şuan rahat rahat kullanıyor. Programları zaten çöp sistemi kasmaktan başka bir işe yaramıyor. Gaming App yazılımı zaten kesinlikle çöp. Sistemi kastırıyor tuhaf tuhaf cızırtı sesleri çıkartıyor sistem. Önermiyorum. Ekran kartı alacaksanız Asus'tan şaşmayın. Alternatif olarak Zotac'ta çok iyidir. Senelerce kullanmıştım bir sorun çıkarmamıştı. MSI almayında ne alırsanız alın.
Ben ise yıllardır MSI kullanıyorum, bir kere bile sıkıntı yaşamadım. Anakart ve ekran kartının bozulması PSU kaynaklı bile olabilir. Evet, bazı programları gerçekten berbat durumda, indirmeye değmez. İndirince de çoğu durumda diğer programlarla çakıştığı için stabil olmayabiliyor. ASUS ekran kartımdan memnundum ancak AMD idi, sıkıntı çıktı, para iadesi yapıldı. ZOTAC düşünebilirim, bakalım artık.

RTX 2060S al, ve Ventus model alma. Arka plakası plasitğimsi, normalde arka plakası metal veya metalimsi olur.
İşlemcim 7600k. OC yapsam da 2060S ile darboğaz yapacaktır. 2060 düşünüyorum hala.

İşlemciniz iki kart için de yetersiz. Online oyunlarda size kan kusturur. 2K kullanacaksanız besleyebilir. İşlemciyi 7700K veya 7700 yaparsanız gerçekten çok iyi olur sizin adınıza.

7600K'ya OC yaparsan 2080 ile bile kullanırsın dostum neye göre yorumluyorsunuz. 7700 al diyen arkadaş da işlemcilerde rakam yükseldikçe daha iyi olduğunu sanıyor sanırım. 7600K stok halde 7700'den (K'sız olan tabii ki) tekli çekirdek olarak daha iyi üstüne OC yapıp performansı ikiye katlarsın. Ha 4 çekirdek sorun mu evet sorun ama darboğaz yaşamayacağına emin ol.

Buyrun tekli çekirdek puan farkına bakabilirsiniz buradan.

İşlemciniz iki kart için de yetersiz. Online oyunlarda size kan kusturur. 2K kullanacaksanız besleyebilir. İşlemciyi 7700K veya 7700 yaparsanız gerçekten çok iyi olur sizin adınıza.
1080p çözünürlükte sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Çoğu kişi 2060 kurtarır, 2060S için overclock gerekecek demişti.

1080p çözünürlükte sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Çoğu kişi 2060 kurtarır, 2060S için overclock gerekecek demişti.
Evet öyle. 4770K ile 2070 kullanıyordum. 4770K 4.6 GHz'de kullanıyordum ve işlemci kullanımım %60-70 üstüne hiç çıkmadı 1080P'de. Ama benim işlemcimde Hyper Threading olduğu için sistem daha rahat oluyordu. 7600K'da o yok sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı