GTX 970 sistem donma sorunu

Ömer Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Eşim ile beraber bir oyun makinesi topladık ilk testleri eşim yaptı Tomb rider, Mad max gibi oyunları sıkıntısız oynadı ondan sonra PC'yi ben aldım. Borderlands gibi aşırı grafık gerektırmeyecek bir oyun açtım ve makine 5 dk sonra kilitlendi ilginçtir ki reset tuşunun kitlenince çalışmadığını fark ettım. Makina düz çalışırken reset tuşu çalışmıyor ama kilitlenince reset tuşu basmıyor ancak uzun sure power'e basılı tutup kapatabiliyorum. Windows SSD'ye kurulu ekran kartı Asus strix 970 ekran kartına stress testı yaptım bır sıkıntı cıkmadı. Aynı şekilde işlemciye yaptım yıne bir sıkıntı yoktu. HDD ve SSD'de bad sector aradım onda da kötü bir sonuç alamadım. Tüm driverları ındırıp güncelledim masaüstünde hiç bir sıkıntı yaşamıyorum ama herhangi bir oyuna girince minimum 5 DK sonra kitleniyor. Oyun oynarken ısınma değerlerini kayıt ettım kılıtlendıgı anda hiçbir ters durum olmuyor. Isınma durumlarında böyle bir sorunla karşılaşmış arkadaşlar var mı acaba?

güncel : anakartın soketinde arıza var diye değişim yapıldı ekran kartıda değiştirildi msi 1060 ekran kartı oldu psu 600 w bu sefer daha uzun süre gidiyor oyun ama yine aynı donma sorunuyla karşı karşıyayım

Edit : bu da aid64 raporu https://drive.google.com/open?id=0B2TzffM6wuvedlBNZktCU09GYm8
@Murat5038

Merhaba sorunu çözebildiniz mi acaba ayni sorun bende de var zamani belli olmayan kitlenmeler mevcut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…