GTX 970 Sistem Donma ve Açılmama Sorunu

cwlerde

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sorun başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarım arada pat diye donuyor ve restart atmadan düzelmiyor, hatta bazen restart attığımda da windows logosunu öteye geçemiyor. Sorunun virüs vb. bir konudan olabileceğini düşündüm format attım yine aralıklarla tekrar etti, windows 8 yüklü iken de bu sorun oldu, 8.1 iken de oldu ve dün gece windows 10'a geçtim yine gün içerisinde iki üç kere başıma geldi.

Dün bir tane 250 GB SSD aldım ona temiz kurulum yaptım, yapana kadar olan sürede bios logosundan öteye geçip siyah ekranda kaldığı oldu, bi ara habire HDD yokmuş gibi kendini yeniden başlattı durdu.

USB üzerinden windows kurulum için boot'dan usb'ye geçiş yaptı ve kurulacak windows dil ayarlarından sonra yeniden başlayıp durdu. Başlayıp durdu diyorum çünkü aynı sorun en az 7-8 kez tekrarladı. Donanım olarak bilgisayardaki herşey çok yeni ve habire yeni donanıma da ekledim. En fazla 5 aylık parçalar ki sorunun neden olduğunu bir türlü anlayamadım.

HDD'de bir sorun vardır düşüncesiyle dün aldığım HDD'ye kurulum yaptım onda da yukarıda belirttiğim gibi sorunu tekrarladı. Acaba HDD'lerden herhangi birinde sorun var da windows kurulu olmasa bile ondan dolayı mı yapıyor? Gerçi hepsini sökerek ayrı ayrı çalıştırdım. Tek harddisk takılıyken de hepsi takılıyken de ne zaman sorun verebileceğini kestiremiyorum bi rutine bindirmiş olsa kafamda birşeyler oluşacak. Isınmaya bağlı da değil çünkü kasa içi sıcaklık 29 derecenin üstüne çıkmıyor.

Donanımı aşağıya vermemin belki fikir vermeniz açısından bir artısı olabilir...

AMD FX X8 9590 Soket AM3+ 4.7GHz 16MB

GIGABYTE 990FXA-UD5 AM3+ AMD 990FX/SB950 DDR3

Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

Crucial 250GB MX200 Serisi Sata 3.0 Internal SSD

Kingston 120GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD

Sandisk 64GB Plus SATA 3.0 SSD

WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache

2X GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9

2X Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9

ZALMAN H1 AUTIMATIC HEAT VENTILATION FULL TOWER SİYAH KASA

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı