GTX 970 sistem hareketsiz kalınca donma sorunu

sinand07

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Geceleri bilgisayarımı indirme işlemi için açık bıraktığımda sabah kalktığımda bilgisayarımı donmuş tepki vermeyen bir şekilde buluyorum ve sadece kasadan reset tuşuna basarak kurtulabiliyorum, sonuç olarak indirmeler yarıda kalmış oluyor. Uyku modu ve ekran kapanmasını devre dışı bıraktığım halde sorun devam ediyor.
İşletim sistemi:
  • Win10 1703
  • İ5 4690K
  • GTX 970
  • Gigabyte Z93X Gaming 3
  • Kingston HyperX Beast 8GB RAM
Bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi afterburner ile sistem sicakliklarini gozleyin ekranin dondugu andaki cpu sicakligini kontrol edin. Cpu uzerindeki termal macun duzgun surulmemis fan ve cpu birbirine iyi bir sekilde temas etmiyor olabilir.

Msi afterburner ile sistem sicakliklarini gozleyin ekranin dondugu andaki cpu sicakligini kontrol edin. Cpu uzerindeki termal macun duzgun surulmemis fan ve cpu birbirine iyi bir sekilde temas etmiyor olabilir.
O zaman oyunlarda ve benzeri uygulamalarda donması daha mantıklı değil mi fakat öyle bir durum yok ortada sadece boştayken oluyor.

Uzun sure oyun oynuyorsaniz ve donma olmuyorsa evet haklisiniz oyle olmamasi gerekiyor. Ben islemci kaynakli yada anakart kaynakli bir durum oldugunu dusunuyorum. Ramlerinizi memtest yapin isterseniz ama ram de hata olsa bluescreen alirsiniz. Belki o anda takiliyor. İsletim sisteminiz windows 10 mu?

Uzun sure oyun oynuyorsaniz ve donma olmuyorsa evet haklisiniz oyle olmamasi gerekiyor. Ben islemci kaynakli yada anakart kaynakli bir durum oldugunu dusunuyorum. Ramlerinizi memtest yapin isterseniz ama ram de hata olsa bluescreen alirsiniz. Belki o anda takiliyor. İsletim sisteminiz windows 10 mu?
Windows 10 evet. Yani gerçekten garip bir durum eski dandik bilgisayarımda bile saatlerce indirme yaparken 4000tl saydığım sistemden bu olay üzücü.

Ayni sey benim is yerindeki xeon islemci workstation da da oluyor arada sirada tabi sirket pc si oldugundan mudahale edemiyorum. Bios guncellemesi bu tarz sorunlari cozebiliyor bazen. Biosunuz guncel mi? Diger forumlarda da ayni sorun icin bios guncellemesi ile sorunu cozenler olmus.

Ayni sey benim is yerindeki xeon islemci workstation da da oluyor arada sirada tabi sirket pc si oldugundan mudahale edemiyorum. Bios guncellemesi bu tarz sorunlari cozebiliyor bazen. Biosunuz guncel mi? Diger forumlarda da ayni sorun icin bios guncellemesi ile sorunu cozenler olmus.
Biosumun yeni sürümü çıkmış fakat beta güncellemesi diyor şu an yapamam ama yarın veya geceye doğru güncellemeye çalışırım eğer yapabilirsem de gece 2 de indirmeye bırakırım bakalım neler olacak. Yardımlarınız için teşekkürler detayları paylaşırım.

Bios güncellemesini yaptım. Bi sorum olacaktı görev yöneticisi - performans sekmesinde çalışma zamanı bilgisayarı resetlemediğim sürece artıyor yani bilgisayar 2 saat açık kaldı o gün diyelim ben baktığım zaman sanki 3 4 gündür açıkmış gibi gösteriyor bunla alakalı bir şey olabilir mi acaba ?

Cok ilginc bir durum ilk defa gozluyorum. Bununla ilgili olabilir. Bir sey uyumsuz yazilimsal olarak bios ve anakart yazilim guncellemesinden sonra tekrar gozlemekte fayda var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı