GTX 970 Sistem Oyundayken Görüntü Gitme Sorunu

fatihoksuzoglu

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda oyun oynarken bir anda monitörde görüntü gitti, monitör isigi turuncu yandı. Kapama tuşuna bastığımda kapanma sesi ve bazı uygulamaların kapanma sesi geldi. Vel hasıl kelam bir dahaki her açısımda 15 saniye görüntü var ve ekran yine turuncu (BIOS'ta bile). RAM'leri kontrol ettim (teker teker), bütün kabloları, ekran kartini, RAM'leri çıkarıp taktım fakat yine aynı durum. Bu arada pili çıkar tak yapip BIOS'u da sifirladm durum yine aynı. Ne yapmaliyim? Yardım ederseniz sevinirim.

Sistem:
M5a97 le asus anakart
4x4 kingstom hyperx beast XMP 1600 CL9 RAM
8320 işlemci AMD
GTX 970 asus ekran kartı
750 80+ bronze PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağın ekran kartına yeterli beslemeyi yapmıyor olabilir. Eğer ekran kartını OC durumunda kullanıyorsan varsayılan konumuna getir ki güç kaynağın mı yetmiyor yoksa ekran kartın mı OC konumunda yetersiz kalıyor hız olarak yüksek değerlere çıkamıyor bunları anlayabilesiniz. Bunlar sonucunda bir gelişme sağlayamıyorsanız diğer bileşenlerinizi teste tabii tutun.

Güç kaynağın ekran kartına yeterli beslemeyi yapmıyor olabilir. Eğer ekran kartını OC durumunda kullanıyorsan varsayılan konumuna getir ki güç kaynağın mı yetmiyor yoksa ekran kartın mı OC konumunda yetersiz kalıyor hız olarak yüksek değerlere çıkamıyor bunları anlayabilesiniz. Bunlar sonucunda bir gelişme sağlayamıyorsanız diğer bileşenlerinizi teste tabii tutun.
Dostum 750W 80+Bronze PSU onun gibi 2 sistemi besler ki güç kaynağında sıkıntı olsa hiç tepki vermezdi. Yanlış bilgilendir meyin milleti lütfen.

Elbette arızalı olmadığını göstermez fakat, adam bios'a girip ayarlamalar yapabiliyor. Demek ki güç kaynağı çalışıyor kasaya elektrik geliyor.

Elbette arızalı olmadığını göstermez fakat, adam bios'a girip ayarlamalar yapabiliyor. Demek ki güç kaynağı çalışıyor kasaya elektrik geliyor.

Dostum kasaya elektirik geliyor olabilir fakat arıza kaynaklı arkadaşın ekran kartına bağladığı PCI-E çıkışına yeterli gücü veremiyor olabilir böyle yüzlerce arızalı güç kaynağı gördüm çalışıyor fakat bir çıkışına vermesi gereken gücü veremiyor öyle birşey olabilir diye söyledim zaten. Neyse sen yardımcı ol arkadaşa yeterince boş bir muhabbet oldu sana açıklama yapmaya uğraşırken.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı