GTX 970 Sistem Oyunlarda FPS Düşüşü

rigor_mortiss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Öncelikle sistemim;

Msi gtx 970 ekran kartı
i5 4690 işlemci
Asus h81m-k anakart
8 gb ddr3 1600 mhz ram
240 gb sandisk ultra 2 ssd
1 tb seagate 7200 rpm hdd

Arkadaşlar bu sistemi yeni topladım ancak şöyle bir sorunum var; oynadığım oyunların tümünde çoğu zaman fps yarım saniyede bir 60 ile 59 arasında gidip geliyor çok hızlı bir şekilde ve bu da takılma hissiyatına sebep oluyor. Okuduğum yabancı forumlara göre sanırım bu soruna microstuttering deniyor. İnternette birçok foruma göz attım ve birçok şey uyguladım ancak sorunu çözemedim. Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruna genellikle çoklu ekran kartı kullanımlarında sık rastlanır, özellikle SLI'da CFX'e göre daha sık rastlanır. Tek ekran kartı kullanımlarında çok çok daha az rastlanır.

Bu sorun karelerin veriliş sırası, kare çizim süresi bozulduğu anda, tekrar karelerin doğru sırayla verilmesi ve çizim süresindeki hızın anlık değişkenliği, stabilize duruma getirildiği anda meydana geliyor.

Bu sorunu aşmak için oyun ayarlarından, VSYNC ayarını bulup kapatın.

Bazı durumlarda VSYNC kapatmak sorunu çözmez. Aşağıdaki temsili resimli anlatımda VSYNC kapatılsa dahi devam eden buna benzer farklı bir sorun var, ama sorunun hissiyatındaki benzerlik her ikisinde de neredeyse aynı.

dsfsdffhfgj.jpg

Resimde anlattığım şey ekrandaki yırtılma ve takılma hissiyatının sebebidir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı