GTX 970 sistem PUBG ve Days Gone'de düşük FPS veriyor

Erşan Kuneri

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8 GB 2400MHz DDR4 CL16
Ekran kartı
GTX 970
Anakart
MSI Z170A Gaming Pro Carbon
İşlemci
i5 7400 3.00 GHz.
Herkese iyi forumlar, sistemin yetmesine rağmen çoğu oyunda ani FPS düşüşleri ve takılmalar yaşamaktayım.

HDD: 1) Western Digital WD10EZEX (1 TB) 2) Samsung HD502hj (500 GB) 3) Western Digital WD1600AAbs (160 GB)
Motherboard: MSI Z170A Gaming Pro Carbon.

FPS düşüşü yaşadığım oyunlar PUBG, Days Gone, Sekiro, Battlefield V, God of War, Cyberpunk 2077. YouTube'dan benzer sistem testlerini izlediğimde bu oyunları rahat çalıştırdığını gördüm. Özellikle God of War'ı çok oynamak istiyorum fakat FPS dropları ve takılmalar izin vermiyor. HDD Tune programından yaptığım testleri ekledim, yapmamı istediğiniz başka ayar veya test varsa yazmanız yeterli. Bu arada test edilen oyunlar ve sistem orijinal olup son sürüme güncellenmiştir. Şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    62,3 KB · Görüntüleme: 22
  • 2.JPG
    2.JPG
    53,8 KB · Görüntüleme: 15
  • 3.JPG
    3.JPG
    58,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı yüzünden normaldir hocam... 950 var bende düşük FPS alıyorum ayarları kısıp oynamamiza bakın.
Hocam cevabın için çok teşekkür ederim ama God of war'da en düşük ayarlarda bile takılmalar yaşadım. Sorunun HDD'den kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Hatta niyeti bozup taksitle SSD almayı bile düşündüm.

Sende bir adet 8GB RAM eksik, söylediğin oyunların hepsi bellek canavarı olduğu gibi çift kanal bellek mimarisi CPU'ya yük bindiren oyunlarda işlemciyle bağlantılı olan veri yollarının bant genişliğini de artırabiliyor. Önceliğin bellek takviyesi olsun 👍🏻

Sende bir adet 8GB RAM eksik, söylediğin oyunların hepsi bellek canavarı olduğu gibi çift kanal bellek mimarisi CPU'ya yük bindiren oyunlarda işlemciyle bağlantılı olan veri yollarının bant genişliğini de artırabiliyor. Önceliğin bellek takviyesi olsun 👍🏻
Çok teşekkür ederim değerlendireceğim.

Hocam cevabın için çok teşekkür ederim ama God of War'da en düşük ayarlarda bile takılmalar yaşadım. Sorunun HDD'den kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Hatta niyeti bozup taksitle SSD almayı bile düşündüm.

Görev Yöneticisi'nden GPU CPU RAM disk gibi şeyleri kontrol edin ve denildiği gibi RAM biraz küçük kalmış. Bundan sonrası beni aşar allah kolaylık versin

Geri
Yukarı