GTX 970 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

SurpriseApo

Femtopat
Daha fazla  
Monitörde sorun yok, güç kaynağında sorun yok. Dahili ekran kartı yok. BIOS pilinde sorun yok. GTX 970, FX 8320, Gigabyte GA 970A D3. ekranıma görüntü gelmiyor. Bilgisayarcıya götürdüm, anakart ile ekran kartı uyumlu değil diyor, sizce sorun nedir?

O bilgisayarcıyı boşverin öncelikle. Monitör kablosunu ekran kartına taktığınızdan ve bütün parçaların sağlam olduğundan emin olun. Kabloları ve şase var mı diye kontrol sağlayabilirsiniz. RAM'ler tam oturmuş mu diye bir bakın. Sorun devam ederse fiziksel bir arıza olabilir.

Anakartla Ekran kartının uymaması imkansız, başka bir bilgisayarda görüntü almayı denediniz mi?
Başka bir bilgisayarcıya götürüp deneyeceğim.
Ekran kartı driveri kurulu olmayınca görüntü alıyor musunuz?
Fikrim yok ama direk sinyal gelmiyor monitöre.
O bilgisayarcıyı boş verin öncelikle. Monitör kablosunu ekran kartına taktığınızdan ve bütün parçaların sağlam olduğundan emin olun. Kabloları ve şase var mı diye kontrol sağlayabilirsiniz. RAM'ler tam oturmuş mu diye bir bakın. Sorun devam ederse fiziksel bir arıza olabilir.

3 ayrı monitörde denendi, RAM'lerde sorun olma ihtimali yok diye düşünüyorum ve farklı kablolarla da denedim, şu an anakart arızalı diye düşünüyorum çünkü GPU fanları dönüyor duruyor tekrar dönüyor ve ayrıda anakartım çok sağlam hissettirmiyor.

Geri
Yukarı