GTX 980 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

enscniba

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Aile evine dönerken kargoladığım ve hiçbir sıkıntısı olmayan masaüstü bilgisayarım eve geldiğimde kasa çalışıp bütün fanlar dönmesine rağmen ekrana görüntü vermedi. Kasayı açıp RAM'i söküp taktım yine görüntü gelmedi. Ekran kartını çıkartıp Onboar'da bağladım görüntü geldi. Sonra anakartımın ekran kartı için PCI girişine baktığımda yamukluk gördüm. Ekran kartımın bütün fanları sorunsuz dönüyor ışıkları yanıyor PCI girişinde bir yamukluk yok. Sizce sorun ekran kartında mıdır yoksa anakartın PCI girişinde mi?
PC'yi kargolarken bütün parçalar üzerinde takılıydı.
Ekran kartı modelim (GTX 980 hof).
PCI girişine dikkatli bakın fotoğrafta tam olarak görünmese de sağa doğru yamulma mevcut.

IMG_0106.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo yaptığınız zaman ekran kartı slota takılıydı sanırım. Bunu anlamak için ekran kartını farklı bir bilgisayarda denemek gerekiyor.

Evet slota takılıydı. Ama büyük ihtimalle sorun ana kartta. Ekran kartında gözle görülür hiçbir problem yok. Sanırım en iyisi bir bilgisayarcıya baktırmak.

Evet slota takılıydı. Ama büyük ihtimalle sorun ana kartta. Ekran kartında gözle görülür hiçbir problem yok. Sanırım en iyisi bir bilgisayarcıya baktırmak.

Anladım. Keşke ekran kartını çıkarsaydın. İşlemci ve RAM problem olacağını sanmam ama ekran kartı biraz tehlikeli kargo için. Umarım ciddi bir problem çıkmaz. En iyisi donanımları deneme yanılma yöntemi ile test etmek olur.

Geri
Yukarı