GTX 970 sistemde oyun oynarken sadece ekran kapanıyor

soulmactep

Hectopat
Daha fazla  
Düşük oyunlarda henüz yaşamadım. Bu durumu PES 2020'yi yüksek ayarlarda oynarken bir anda görüntü gidiyor. Monitörde sinyal yazısı çıkıyor ama oyun programlar ses vs çalışmaya devam ediyor. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Sistemim:
PSU: 550w+80
Ekran kartı: GTX 970.
RAM 8 GB 3200 MHz.
İşlemci Ryzen 5 3600.
Anakart MSI B450 PRO'a Max.

Monitörde sinyal yazısı çıkıyorsa ekran kartına bağladığınız kablo ile alakalıdır, arkadaşın dediği gibi tam yerine oturuyormu kontrol edin.

Monitörde sinyal yazısı çıkıyorsa ekran kartına bağladığınız kablo ile alakalıdır, arkadaşın dediği gibi tam yerine oturuyormu kontrol edin.
Hocam bu durumu sadece oyunda yasiyorum ama kablo yerine tam takili
Monitorun kablosu sağlam mı?
Kablodan olduğunu sanmiyorum ekran gittikten sonra cikartip takiyoruk sonuc degismiyor kablodan olsa oyun haricide giderdi.
Sorun devam ediyor nedenini bilen yokmu ?

Son düzenleme:
Konu hortlattığım için pardon hala çözümü arıyorsan, ekran kartı ısı değerine ve kablolarına bakmayı deneyebilirsin. Kablolar oturmamış olabilir, termal macun kurumuş olabilir, fan bozulmuş/toz kapmış olabilir. Donanım temizliği yapabilirsin. Sana önerim ilk başta oyun oynarken ekran kartı ısı değerini kontrol et ısısı artıyorsa termal macunu kurumuş olabilir ek olarak fanında sorun çıkmış olabilir. Bazen psu, ram ve işlemcide de hata çıkabiliyor onları da kontrol etmeyi unutma. Eğer donanımsal sorun yoksa yazılımda vardır. Başta ekran kartı driverini kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsin DDU programını indir ve PC'ni güvenli modda başlat. Güvenli modda DDU'yu çalıştır ve ekran kartını seç ve başlat gerisini halledecektir (güvenli mod kullanman tercihine kalmış kesin değil). Kaldırıldıktan sonra manuel driverin exesiyle elinle kur. Bazen sorun Windows'un "Hızlı Başlat" özelliğinden de kaynaklanabiliyor onu da kapatmayı deneyebilirsin!
Hocam bu durumu sadece oyunda yasiyorum ama kablo yerine tam takili

Kablodan olduğunu sanmiyorum ekran gittikten sonra cikartip takiyoruk sonuc degismiyor kablodan olsa oyun haricide giderdi.
Sorun devam ediyor nedenini bilen yokmu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı