GTX 970 Sistemi Upgrade Etme

hkncvs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Geçen yıl bu sistemi topladım.

Adsız.png

Beni tatmin etmemesi nedeniyle böyle bir sisteme geçiş yapmayı düşünüyorum. Kullanım genelde oyun.

Adsız.png

Elimdeki sistemi olduğu gibi elden çıkarmayı düşünüyorum. Fakat eldeki sistemi de upgrade edebiliriz. Önerilerinizi, fikirlerinizi bekliyorum.

Bu sistem sizi nasıl tatmin etmedi acaba?
Anlamıyorum ki gta v açıyorum 4x msaa açık oyun 40 fps civarında görev gereği dağlık alandan geçiyorum fps de ani düşüşler oluyor bir anda 20 lere düşüyor. O.C. yapıyorum dağlık alanda max 30 fps oluyor.
Ryse Son Of Rome da da aynısı 8x msaa açıkken 16-18 fps sonuç veriyor. O.C. ile 25 Fps civarı. Ben MSAA açamayacaksam neden 1300 tl verip 970 aldım diyorum kendime. Bunun verdiği performansı 960 4g zaten veriyor. 2g si bile zorluyor. Boşa 300-400 tl para vermişim gibi hissediyorum. Hiç istediğim sonuçları alamıyorum oyunlardan. Hiç sevmedim ben topladığım sistemi. Sorun mu var sistemde yoksa sorun bende mi bilemiyorum

Gta 5'de 970 canavar gibi çalışıyor aslında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu an ki işlemciniz nedir?

Gta 5'de 970 canavar gibi çalışıyor aslında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu an ki işlemciniz nedir?
İşlemcim yazıyordu i5 4690
MSAA kapalı dostum...Açtığında da diğer ayarları fullemiyorlar ki...Eminim advance graphics full kapalıydı onlarda... Üstüne şehirde dört dönüp çok iyi kart diyorlar gitsene bir dağlık alana msaa 4x 8x test etsene yetmiyor bu kart desene ama yok anca şişirmece var...

Son düzenleme:
Teknoloji bu kadar, 1300 lira verince bütün ayarlar fullenmiyor. Boşuna Titan serileri vesaire yok. Kartın performansı bu kadar, sizi tatmin etmedi ise tabii ki toplayalım. Yalnız sistemi çok yanlış toplamışsınız, 16 GB RAM koymanızın sebebi neydi? 8 GB RAM'in yetmediği oyun olmadığına ve sistem oyun amaçlı olduğuna göre neden öyle bir şey yaptınız? Kasanızda sistemin genel uyumuna hiçte kalite olarak yakışmıyor. Yeni sisteminize 250 MB SSD daha ekleyip RAID'mi yapacaksınız, yoksa o SSD'yi yeni sistemde de kullanacak mısınız?

Mutlaka bir yerlerde terslik vardır. Psu bile yeterli gücü sağlıyamıyo olabilir. Sizin sisteminizde ultra ayarlarda o fps imkansız minumum 35-40 fps alıyor arkadaşım dağlık alanlarda işlemciside i3 4160

Anlamıyorum ki gta v açıyorum 4x msaa açık oyun 40 fps civarında görev gereği dağlık alandan geçiyorum fps de ani düşüşler oluyor bir anda 20 lere düşüyor. O.C. yapıyorum dağlık alanda max 30 fps oluyor.
Ryse Son Of Rome da da aynısı 8x msaa açıkken 16-18 fps sonuç veriyor. O.C. ile 25 Fps civarı. Ben MSAA açamayacaksam neden 1300 tl verip 970 aldım diyorum kendime. Bunun verdiği performansı 960 4g zaten veriyor. 2g si bile zorluyor. Boşa 300-400 tl para vermişim gibi hissediyorum. Hiç istediğim sonuçları alamıyorum oyunlardan. Hiç sevmedim ben topladığım sistemi. Sorun mu var sistemde yoksa sorun bende mi bilemiyorum
hkn.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı