GTX 970 Sistemi Upgrade Etme

Teknoloji bu kadar, 1300 lira verince bütün ayarlar fullenmiyor. Boşuna Titan serileri vesaire yok. Kartın performansı bu kadar, sizi tatmin etmedi ise tabii ki toplayalım. Yalnız sistemi çok yanlış toplamışsınız, 16 GB RAM koymanızın sebebi neydi? 8 GB RAM'in yetmediği oyun olmadığına ve sistem oyun amaçlı olduğuna göre neden öyle bir şey yaptınız? Kasanızda sistemin genel uyumuna hiçte kalite olarak yakışmıyor. Yeni sisteminize 250 MB SSD daha ekleyip RAID'mi yapacaksınız, yoksa o SSD'yi yeni sistemde de kullanacak mısınız?
Sistem parça parça toplandı. İlk başta 4 gb ram vardı. Takas yoluyla bir arkadaştan 16 gb sisteme attığım ramleri aldım piyasa fiyatı 500 liraydı ben 4gb ram + 150 tl verdim. O yüzden 16gb ram fazla gibi gelmedi. SSD yi elden çıkarmayacağım. Raid yapıp kullanmaya devam edeceğim. Benim sistemi kaliteli hale getirelim nasıl yapacağız??? Yani ddr4 sistem toplayıp 4000 tl daha bayılmakta çok istemiyorum. Neler yapabiliriz? Tavsiyelere açığım ben yeter ki bana 970 gta v için iyi bir kart demeyin :) İyi kişiden kişiye değişiyor işte msaa açılmıyorsa verdiğimiz onca para boşa bence

Hala aynı şeyi söylerim şehirde o fps leri alıyorum. Fakat o msjı attığım sıralar hiç dağlık alana gitmemiştim. Ne zaman trevor'ın görevleri başladı senin dediğin gibi olmaya başladı. Şehirde iyi dağlık alanda bir anda 20 fps...
DX12 çıkana kadar herhangi bir değişiklik yapma. Çünkü büyük ihtimalle bu sorunu sadece GTA 5 de yaşıyorsun. Daha önce de dediğim gibi bu oyun adeta i7 ve GTX 9xx sattırmak için çıkmış. Bu kadar fizik tabanlı bir oyun daha yok şuan piyasada.

Hala aynı şeyi söylerim şehirde o fps leri alıyorum. Fakat o msjı attığım sıralar hiç dağlık alana gitmemiştim. Ne zaman trevor'ın görevleri başladı senin dediğin gibi olmaya başladı. Şehirde iyi dağlık alanda bir anda 20 fps...

970 bende de var, MSAA o kadar açma en fazla x2 olsun, çayır çimenin çok olduğu yerde malesef performans düşer hele bi de MSAA x4 yaparsan, bir de advanced ayarları da hepsini kapat.
Kartında bi sorun yok, tüm ayarları açabilmen için 2x 980 TI falan bağlamak gerek heralde.

Anakartta sli desteği yok anakartta değişecek o halde... Düşünmediğim şey değil ama tek kartmış gibi performans vermeyecek hiç bir zaman bilemedim

Performansı R9 295x2'yi geçiyor diye gördüm ben, bir de DX12 ile daha iyi olacak ortak RAM kullanımıyla falan. Yine de bi araştır.
Benim anakartın da yok SLI desteği, zamanında 10 TL daha fazla verip almadım ah kafam bilmiyorduk ki SLI nedir.
Anakartım msi z77a-g43, msi z77a-g45 olsaydı SLI desteği vardı işte bilemedik.

DX12 çıkana kadar herhangi bir değişiklik yapma. Çünkü büyük ihtimalle bu sorunu sadece GTA 5 de yaşıyorsun. Daha önce de dediğim gibi bu oyun adeta i7 ve GTX 9xx sattırmak için çıkmış. Bu kadar fizik tabanlı bir oyun daha yok şuan piyasada.
Ryse Son Of Rome da da aynısını yaşıyorum. 8x msaa açtığımda 1550 MHZ e o.c. yapıyorum ona rağmen 25 fps alıyorum. Anakart ile işlemci değişimi 980 ti çıktığında da ekran kartı değişimi mi yapsam yoksa direk sıfır sistem mi kursam? Dx12 den ziyade en azından 980ti özel soğutuculularını beklemek zorunda kalacağım zaten.

Performansı R9 295x2'yi geçiyor diye gördüm ben, bir de DX12 ile daha iyi olacak ortak RAM kullanımıyla falan. Yine de bi araştır.
Benim anakartın da yok SLI desteği, zamanında 10 TL daha fazla verip almadım ah kafam bilmiyorduk ki SLI nedir.
Anakartım msi z77a-g43, msi z77a-g45 olsaydı SLI desteği vardı işte bilemedik.
Anakart değişmişken işlemciyi de değiştiririm. Madem sli mantıklı çözüm... Kasaya sadece psu alırım kasamdan memnunum. O kadar fan taktım uğraştım hava sirkülasyonu için.

Sli yapacaksam maliyet yaklaşık bu oluyor. Bu sistemi böyle upgrade yerine ddr4 olarak topladığım sistem daha mantıklı değil mi? Bu sistem iki yıla iki kart birlikteyken msaa açmaz gibime geliyor. En azından 980 ti alırsam ileride bir 980 ti taktığımda en işim garanti olur yanlış mı düşünüyorum?
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı